گشایش سمینار کشوری تازه های جراحی عروق در گیلان

گشایش سمینار کشوری تازه های جراحی عروق در گیلان

سمینار کشوری تازه های جراحی عروق و اندوواسکولار روز پنجشنه در هتل کادووس رشت گشایش یافت.

82312111 71180819 - گشایش سمینار کشوری تازه های جراحی عروق در گیلان

به گزارش خبر فوری رشت فوق تخصص جراحی عروق و دبیر سمینار کشوری تازه های جراحی عروق و اندووسکولار گفت: این سمینار با مشارکت جامعه جراحان ایران – شاخه گیلان و دانشگاه علوم پزشکی استان گشایش یافته است.
دکتر حسین همتی روز پنجشنبه در حاشیه گشایش این سمینار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: هم افزایی و افزایش دانش و تکنیک های رشته جراحی عروق با بهره مندی از اساتید با نام و با تجربه این رشته از اهداف برگزاری این سمینار کشوری است.
وی اظهار داشت: سمینار تازه های جراحی عروق در چهار بخش بیماری های آئورت، دسترسی های دیالیز، شریان های محیطی و وریدی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
همتی بیان کرد: در این سمینار کارگاه های آموزشی در زمینه آنژیوپلاستی اندام تحتانی، روش های دسترسی به عروق برای دیالیز، سونوگرافی وریدی و اسکلروتراپی واریس نیز برگزار می شود.
وی با بیان این که در این سمینار، جراحان عروق کشور حضور دارند، خاطر نشان کرد: ۶۵ جراح عروق در کشور فعالیت دارند که از این تعداد سه نفر در استان گیلان هستند.
جراحی عروق یک رشته فوق تخصص جراحی است در آن بیماری های سیستم عروقی (شریانها ، وریدها و لنفاتیک ) به استثنای عروق داخل جمجمه و قلبی، را با درمان طبی ، روشهای داخل عروقی و جراحی باز درمان می کند.
مثال این بیماریها درد عضلانی هنگام راه رفتن، زخم و سیاه شدن اندام، پای دیابتی ( انسداد شریانها ) ، تورم اندام ، وریدهای واریسی و لخته شدن خون در ورید و شریان ، اختلالات مادرزادی شریانی وریدی و ادم لنفاوی است.
بخش فوق تخصصی جراحی عروق بیمارستان رازی رشت ششم خرداد امسال توسط حسین همتی فوق تخصص جراحی عروق و با همکاری خانواده این خیر به بهره برداری رسیده است.
بخش جراحی عروق بیمارستان رازی رشت شامل جراحی عروق، حراجی قفسه سینه، آنژیوگرافی و عروق محیطی است.
سمینار تازه های جراحی عروق و اندوواسکولار به مدت دو روز در رشت ادامه دارد.