گشایش نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی ، فناوری و فن بازار در گیلان

گشایش نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی ، فناوری و فن بازار در گیلان

هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان گیلان روز یکشنبه با حضور محمدعلی نجفی استاندار گیلان در رشت گشایش یافت.
82331647 71218727 - گشایش نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی ، فناوری و فن بازار در گیلان

به گزارش خبر فوری رشت این نمایشگاه به مناسبت فرارسیدن هفته پژوهش، با مشارکت و همکاری استانداری گیلان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه گیلان و پارک علم و فناوری استان گشایش یافته است.
رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان گفت: در این نمایشگاه، بیش از ۲۵۰ دستاورد پژوهشی از مرحله تحقیقاتی و اولیه تا محصول در ۵۲ غرفه به نمایش گذاشته شده است.
مجید متقی طلب در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در نمایشگاه یاد شده، دستاوردهای پژوهشی از دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی، شرکت های صنعتی، موسسات خصوصی و پارک علم و فناوری به معرض نمایش گذاشته شده است.
وی اظهار داشت: ارتباط بین صنعت و دانشگاه، کاربردی و تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی و آشنایی عموم با اقدامات پژوهشی از مهمترین اهداف برپایی این نمایشگاه است.
رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان بیان کرد: این نمایشگاه از امروز (یکشنبه) تا سه شنبه هفته جاری از ساعت ۹ تا ۱۶ در سالن آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهر رشت برای بازدید علاقمندان دایر است.
وی یادآور شد: در چهارشنبه هفته جاری نیز در مراسمی در استانداری گیلان از پژوهشگران برتر استان تجلیل به عمل خواهد آمد.
هفدهمین هفته پژوهش و فناوری با شعار پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فناوری، زیربنای اقتصاد مقاومتی از ۲۱ تا ۲۷ آذرماه برگزار می شود.
روزهای هفته پژوهش از ۲۱ تا ۲۷ آذرماه به ترتیب با عنوان های پژوهش، فناوری و مدرسه، پژوهش، فناوری و دانشگاه کارآفرین، پژوهش، فناوری و صنعت، پژوهش، فناوری؛ اقدام و عمل، پژوهش، فناوری و حامیان پژوهش، ایده برتر، سرمایه ملی و پژوهش، فناوری و حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است.