گمرک استان گیلان امسال بیش از ۷۷۶ میلیارد تومان درآمد داشته است

گمرک استان گیلان امسال بیش از ۷۷۶ میلیارد تومان درآمد داشته است

مدیرکل گمرک شهرستان آستارا گفت: امسال درآمد کل گمرکات استان گیلان بیش از ۷۷۶ میلیارد تومان بوده و گمرکات گیلان در اکثر رویه های گمرکی رشد چشمگیری داشته است.

78074995 86696272ffaea 300x184 - گمرک استان گیلان امسال بیش از ۷۷۶ میلیارد تومان درآمد داشته است


به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، رسول امیدی صبح امروز در نشست خبری در رشت با بیان اینکه گمرک در راستای تحققسیاست های اقتصاد مقاومتی در قالب طرح الکترونیک تعریف شده است اظهار داشت: گمرک الکترونیک در راستای دولت الکترونیک در قالب سامانه جامع امور گمرکی و پنجره واحد فرامرزی تعریف و به اجرا در آمده است.
مدیرکل گمرک آستارا با اشاره به اینکه امسال گیلان ۲ میلیون و ۱۱۸ هزار و ۴۵۵ تن واردات در گمرک آستارا داشته است خاطرنشان کرد: ارزش ریالی این میزان واردات یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون و ۳۴۵۵ هزار دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته این میزان واردات به میزان وزنی ۴۱ درصد و به میزان ارزشی ۶۲ درصد افزایش داشته است.
وی تجهیزات نظامی، آهن آلات، گندم و جو، تخته روسی، ماشین آلات صنعتی و لوازم برقی را عمده اقلام وارداتی اعلام کرد و افزود: صادرات از اهمیت بیشتری در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی برخوردار است و این مقوله برای گمرک آستار اهمیت ویژه ای دارد.
امیدی صادرات امسال را از طریق گمرکات استان ۴۰۶ هزار ۶۸۹ تن با ارزش ریالی ۳۳ میلیون و ۴۷ هزار دلار عنوان کرد و گفت: صادرات در ۹ ماهه اول سال به لحاظ وزنی ۲۵ درصد و از میزان ریالی ۱۴ درصد در استان افزایش داشته است.
مدیرکل گمرک آستارا با تاکید بر اینکه گمرک استان امسال در تمامی رویه های گمرکی شاهد رشد و افزایش بوده است تصریح کرد: ترانزیت خارجی گمرک آستارا در امسال ۱۵۰ هزار تن به ارزش ریالی ۱۷۸ میلیون و ۸۱۱ هزار دلار بوده …