گیلان امسال به عنوان استان سبز معرفی می‌شود/ گاز تأمین کننده ۹۰ درصد انرژی گیلان مدیرعامل شرکت گاز گیلان:

گیلان امسال به عنوان استان سبز معرفی می‌شود/ گاز تأمین کننده ۹۰ درصد انرژی گیلان

مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: تا پایان سال جاری گیلان به عنوان استان سبز در امر گازرسانی معرفی می‌شود.
13941017000083 PhotoA - گیلان امسال به عنوان استان سبز معرفی می‌شود/ گاز تأمین کننده 90 درصد انرژی گیلان

به گزارش خبر فوری رشت  جمشید ظهیری با اشاره به وضعیت گازرسانی در گیلان اظهار کرد: سال ۹۵ سال سبز برای گیلان است.

وی با بیان اینکه امسال نیم قرن از فعالیت شرکت گاز می‌گذرد، افزود: در این سال‌ها شرکت گاز توانست به اقصی نقاط کشور گازرسانی کرده و آن را رشد و توسعه دهد.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با اشاره به اینکه توانسته‌ایم بخش زیادی از توسعه کیفی و کمی گازرسانی در استان را به پایان برسانیم، گفت: امسال در حوزه شهری تمام شهرهای گیلان گازرسانی شده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ شهری در گیلان بدون گاز نمانده است، ادامه داد: تنها ماسوله است که به دلیل نوع بافت آن امکان گازرسانی ممکن نیست.

ظهیری درباره گازرسانی روستایی تصریح کرد: برای روستاهای پرجمعیت از سال ۹۴ برنامه‌ریزی شده است و اکنون انشعابات گاز ۷۰ هزار خانوار نصب شده و تنها لوله‌کشی ساختمان باقی‌مانده که باید آن را انجام دهند تا از گاز بهره‌مند شوند.

وی بهینه‌سازی در سوخت گاز را از برنامه‌های مهم در سال جاری ذکر کرد و افزود: مشترکان گاز گیلان باید فکرهایی برای محیط زیست در نحوه استفاده از این انرژی داشته باشند که چقدر می‌تواند در آلاینده‌ها تاثیرگذار باشد.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه نباید خام‌سوزی در این انرژی صورت گیرد، خاطرنشان کرد: در تدوین مبحث ساختمان سهیم هستیم و ساختمان‌ها باید طبق استانداردهایی ساخته شوند که میزان آلایندگی آنها کمتر است.

وی ۹۰ درصد انرژی گیلان را از گاز دانست و یادآور شد: بخش نیروگاهی، صنایع کوچک و بزرگ، صنایعی مانند چای‌سازی، مرغداری، لبنیاتی و … از گاز مصرف می‌کنند.

ظهیری با اشاره به اینکه امسال ۹۴ درصد از ساکنان گیلان را از گاز برخوردار می‌کنیم، خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری گیلان را به عنوان استان سبز معرفی می‌کنیم.

وی به مشارکت مردم در استفاده بهینه از مصرف گاز اشاره کرد و یادآور شد: بالاتر بودن صنعت گاز از صنعت ملی به پشتوانه خدمات این شرکت و همکاری مردم است.