گیلان برای میزبانی نوروزی آماده می شود/ مسئولان اجرایی همگام باشند

گیلان برای میزبانی نوروزی آماده می شود/ مسئولان اجرایی همگام باشند

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اعلام کرد: استان برای میزبانی از گردشگران نوروزی آماده می شود و در این راستا مسئولان اجراییستاد خدمات سفر می بایست همگام باشند.
81167616_91011699cfcbc

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا حمیدرضا آذرپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نوروز شروع یک میزبانی بزرگ برای استان گیلان است و میهمان نوازی گیلانیان بواسطه همدلی و همیاری تمامی دستگاه های اجرایی در کشور، شهره شده و باید تلاش شود این همدلی بیش از همیشه ادامه یابد تا شاهد نوروزی متفاوت باشیم.
وی یادآور شد : شعار انتخاب شده برای نورز ۹۶ ، نوروز متفاوت است و بر همین مبنا تلاش می شود با این رویکرد، فضایی مطلوب و متنوع برای مسافران نوروزی رقم بخورد.
آذرپور با بیان اینکه باید از تمامی ظرفیت ها و قابلیت های دستگاه های اجرایی در راستای ارتقای ارائه خدمات به مهمانان نوروزی استفاده کرد، افزود: تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی توسعه گردشگری است.
وی با تاکید بر اینکه گردشگری می تواند توسعه چشمگیری در تمامی حوزه های استان به وجود آورد، بیان کرد: تمامی اعضای عضو ستاد اجرایی خدمات سفر نوروزی در گیلان بمنظور خدمات دهی مطلوب به ۱۰ کمیته تقسیم بندی شده اند.
آذرپور با اشاره به اینکه این ستاد به صورت دائمی و در طول سال با شرح وظایف مشخص و ساختار منسجم در امر ساماندهی، توسعه و ارتقای خدمات سفر و گردشگری فعالیت می کند، گفت: اگر ۱۰۰ کمیته مذکور وظایف خود را به درستی ایفاء کنند، هیچ مشکلی در حوزه گردشگری در استان نخواهیم داشت.
کمیته خدمات حمل و نقل، امداد و نجات، انتظامی، امنیتی و ترافیک شهری، امور شهرداری ها و دهیاری ها، خدمات اسکان و رفاه، نظارت و تنظیم بازار بخشی از ۱۰ کمیته ستاد تسهیلات سفر نوروزی در گیلان است.
در نوروز گذشته (۱۳۹۵) شش میلیون و ۱۷۶ هزار و ۸۴۶ نفر شب اقامت گردشگران داخلی و خارجی در استان ثبت شد.
در نوروز ۹۶ ، …