گیلان تا پایان امسال استان سبز می‌شود مدیر عامل شركت گاز گیلان:

گیلان تا پایان امسال استان سبز می‌شود

مدیر عامل شركت گاز گیلان گفت: شهرستان های انزلی، آستانه، لاهیجان، رشت و صومعه سرا  شهرستان های سبز به لحاظ گازرسانی معرفی شده اند و تا پایان امسال گیلان استان سبز می شود .

73329 - گیلان تا پایان امسال استان سبز می‌شود

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا ،مهندس ظهیری در زمینه وضعیت گازرسانی به روستاها نگهداشت شبكه ها، مدیریت مصرف و رعایت نكات ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی گفت: هم اكنون ۵ شهرستان انزلی، آستانه، لاهیجان، رشت و صومعه سرا  شهرستان های سبز به لحاظ گازرسانی معرفی شده اند یعنی میانگین درصد بهره مندی از گاز در بخش شهری و روستایی آن به بالای ۹۵ درصد رسیده است.

وی ابراز امیدواری کرد:تا پایان امسال با تكمیل گازرسانی در شهرستان های دیگر استان درصد بهره‌مندی از گاز در بخش روستایی استان به ۹۵ درصد افزایش یابد كه با توجه به اتمام گازرسانی در بخش شهری و همچنین تكمیل گازرسانی به بخش صنایع استان، سوخت مصرفی غالب در استان، گاز خواهد بود و بدین ترتیب گیلان، استان سبز در زمینه گازرسانی معرفی خواهد شد.

وی  اظهار کرد: در حال حاضر عملیات گازرسانی به ۱۱۰ روستای دیگر استان در حال انجام است و امیدواریم تا پایان امسال از این تعداد ۷۰ روستا را از نعمت گاز بهره‌مند سازیم.

مدیرعامل شركت گاز استان گیلان ادامه داد: استان گیلان جزء چهار استان برتر در زمینه گازرسانی در كشور می باشد و هم اكنون تمامی شهرها و ۹۲ درصد روستاهای استان از نعمت گاز برخوردارند.

مهندس ظهیری اظهار کرد: با تاكید و توجه استاندار گیلان، گازرسانی به مناطق كوهستانی نیز در دستور كار شركت گاز قرار گرفته است كه در این زمینه می توان به طرح گازرسانی به روستاهای كوهستانی شهرستان های رودسر و املش، رودبار، تالش و رضوانشهر اشاره کرد.

وی درخصوص خط انتقال ۴۰ اینچ گاز رشت-سنگر گفت: هم اكنون ۵ كیلومتر از مجموع ۹ كیلومتر از این پروژه به انجام رسیده است و اهمیت این پروژه در آن است كه تأمین گاز نیروگاه سیكل تركیبی گیلان تضمین می شود، انتقال گاز به استان مازندران نیز روزانه حدود ۶ میلیون مترمكعب افزایش خواهد یافت و همچنین پایداری گاز را در شمال كشور بیشتر خواهد كرد.