گیلان دروازه ارتباط ایران با اروپاست/ لزوم بازگشایی مسیرها در بافت مرکزی جهت کمک به اقتصاد شهر رشت با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار در شورای اسلامی شهر رشت؛ اسماعیل حاجی پور، رییس شورای اسلامی شهر رشت:

گیلان دروازه ارتباط ایران با اروپاست/ لزوم بازگشایی مسیرها در بافت مرکزی جهت کمک به اقتصاد شهر رشت

به گزارش رشت۲۰-سید محمد پژمان، معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار در سفر خود به گیلان به منظور بازدید از پیاده راه شهر رشت و بررسی طرح‌های بازآفرینی شهری رشت ظهر امروز در شورای اسلامی شهر رشت حضور یافت.

img 20190904 wa0034c - گیلان دروازه ارتباط ایران با اروپاست/ لزوم بازگشایی مسیرها در بافت مرکزی جهت کمک به اقتصاد شهر رشت

 

رییس شورای اسلامی شهر رشت با تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین و با تاکید بر تاثیر گذاری گیلان در کشور، اظهار داشت: گیلان و رشت نقش با اهمیتی را در کشور ایفا می کردند و گیلان از دیرباز دروازه ارتباطی ایران با اروپا بود. همچنین بزرگترین تاجر های کشور برای اینکه یک شب را در هوای دلپذیر رشت بگذراند به کاروانسراهای رشت می‌آمدند.

 

 

اسماعیل حاجی پور با اشاره به نجابت و هوش بالای مردم رشت، تصریح نمود: سرزمین گیلان مفاخر بزرگی از جمله آیت الله بهجت، پرفسور سمیعی، آیت الله احسان بخش، پرفسور رضا و … را به دنیا معرفی نمود و این سرزمین مهد مفاخر بزرگی است که مردمانی نجیب و مهربان را در خود جا داده است به همین خاطر هر فردی به گیلان می‌آید توانایی دل کندن از این سرزمین را ندارد.

 

 

وی با تاکید بر اجرای پروژه های موثر در توسعه شهر رشت در دوره های گذشته افزود: پروژه پیاده راه در بافت مرکزی رشت کار بزرگ و خوبی بود که البته مشکلاتی مانند آماده نبودن زیر ساخت های آن مشکلاتی را برای شهروندان و بازاریان ایجاد نموده است.