گیلان در حوزه ی حقوق شهروندی در کشور پیشتاز است

گیلان در حوزه ی حقوق شهروندی در کشور پیشتاز است

دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت:گیلان در حوزه ی حقوق شهروندی در کشور پیشتاز است .

77605309 86063165bfeff 300x200 - گیلان در حوزه ی حقوق شهروندی در کشور پیشتاز است


به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا منطقه گیلان، دکتر الهام امین زاده صبح امروز پس از حضور در گلزار شهدای رشت در دیدار با استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان در حوزه ی حقوق شهروندی در سطح کشور پیشتاز است افزود: الگوی گیلان در خصوص انتشار پیک حقوق شهروندی که در برای اولین بار انجام گرفته را به کشور تسری می دهیم .
وی با بیان اینکه باید به دنبال انگیزه ها و ترویج الگوهای موفق در سطح دانشگاه ها و مدارس باشیم ،خاطرنشان کرد: آموزش حقوق شهروندی در بین دستگاه های اجرایی که در گیلان از امروز برای اولین بار در کشور آغاز می شود برای پیشبرد اهداف آگاه سازی مردم از حقوق شهروندی خود بسیار موثر است .
دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی با اشاره به اینکه در بخش سواحل گیلان نیز نسبت به استان های شمالی دیگر اقدامات بسیار مثبتی انجام شده اظهار کرد:سواحل گیلان برای استفاده ی مردم بیشتر از سواحل دیگر در دسترس است که این نیز نمادی از اجرای حقوق شهروندی مردم است .
استاندار گیلان در ادامه این دیدار با اشاره به اینکه اقدامات موثری در حوزه ی حقوق شهروندی از سال های گذشته در گیلان شروع شده گفت:انتشار پیک حقوق شهروندی در بین مدارس و همچنین اقدامات صورت گرفته در حوزه ی محیط زیست گوشه ای از آگاه سازی مردم نسبت به حقوقشان است .
وی به تأکید خود به فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی مبنی بر حفظ حقوق محیط زیست که برگرفته از حقوق شهروندی مردم است اشاره و خاطر نشان کرد:آموزش مردم درخصوص تفکیک زباله و همچنین …