گیلان قابلیت تبدیل شدن به قطب درمانی کشور را دارد

گیلان قابلیت تبدیل شدن به قطب درمانی کشور را دارد

معاون وزیر راه وشهرسازی با اشاره به در دست ساخت بودن چند پروژه بیمارستانی در استان گیلان، گفت: با اتمام و بهره برداری از این مراکز درمانی گیلان می تواند به قطب درمانی کشور تبدیل شود.
78501469 87286311fdede 300x200 - گیلان قابلیت تبدیل شدن به قطب درمانی کشور را دارد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار مهر ، محمدجعفر علیزاده در نشست با اصحاب رسانه که ظهر شنبه برگزار شد با اشاره به ساخت چندین پروژه بیمارستانی از غرب تا شرق استان گیلان، اظهار کرد: بیش از یک هزار و ۱۰۰ تخت بیمارستانی در سطح استان گیلان برای بهره برداری آماده می شود بوده که یک اتفاق میمون و مبارک برای استان محسوب می شود.
وی با بیان اینکه اتمام و بهره برداری از ساخت این پروژه های درمانی می تواند گیلان را با داشتن زیرساخت های فیزیکی و فعالیت متخصصان خُبره به قطب درمانی کشور همانند تهران و شیراز تبدیل کند، افزود: خوشبختانه در این خصوص در سطح استان تعامل و همکاری بسیار مطلوبی وجود دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اتمام پروزه ساخت بیمارستان ۱۳۲ تختخوابه آستارا، خاطرنشان کرد: آستارا به دلیل اینکه پیشانی ورودی استان و به نوعی کشور محسوب می شود وجود این مرکز درمانی دارای اهمیت بوده و نقش بسیار مهمی در ارائه خدمات درمانی می تواند ایفا کند.
وی همچنین با بیان اینکه بیمارستان ۳۵ تختخوابی رضوانشهر به دلیل اینکه این شهر فاقد بیمارستان بوده در اولویت فعالیت های وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته، گفت: این مرکز بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با اتمام کارهای جزئی و تجهیز این بیمارستان شهروندان می توانند از خدمات درمانی این مرکز بهره مند شوند.
علیزاده در ادامه با اشاره به اینکه همزمان با این پروژه بیمارستان بزرگ ۲۱۷ تختخوابه لاهیجان نیز در دستور کار قرار گرفته است، یادآورشد: این پروژه از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و در تلاش هستیم تا پایان کار این دولت این پروژه را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.
وی با بیان اینکه در شهر تالش نیز …