گیلان قهرمان مسابقات هاپکیدوی کشور و انتخابی تیم ملی شد

گیلان قهرمان مسابقات هاپکیدوی کشور و انتخابی تیم ملی شد

شانزدهمین دوره مسابقات هاپکیدوی قهرمانی باشگاه های کشور و انتخابی تیم ملی ، شنبه شب با قهرمانی تیم گیلان در رشت پایان یافت.

 به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار ایرنا ، در این دوره از رقابت ها ، حدود ۲۵۰ ورزشکار این رشته ورزشی از استان های مختلف کشور حضور داشتند که در سالن تختی مجموعه ورزشی شهید عضدی رشت با هم به رقابت پرداختند.
در پایان این رقابت ها ، تیم هاپکیدوی آکادمی مرکزی گیلان با کسب ۱۱ مدال طلا ، پنج نقره و سه برنز و مجموع ۲۸۵ امتیاز عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد.
همچنین تیم هاپکیدوی آکادمی آمل با کسب پنج مدال طلا ، ۶ مدال نقره و ۲ مدال برنز و مجموع ۲۳۰ امتیاز دوم شد و تیم تربت جام نیز با کسب چهار مدال طلا ، چهار مدال نقره و چهار مدال برنز و مجموع ۱۴۰ امتیاز در رتبه سوم قرار گرفت.
شانزدهمین دوره مسابقات هاپکیدوی قهرمانی باشگاه های کشور و انتخابی تیم ملی به مدت ۲ روز در رده های سنی نونهالان ، نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان در رشت برگزار شد.
رئیس سبک هاپکیدوی WHC کشور در باره این رقابت ها گفت: در پایان این مسابقات ، نفرات برتر انتخاب و به عضویت تیم ملی هاپکیدوی مردان ایران درخواهند آمد تا در دومین دوره رقابت های هاپکیدوی قهرمانی آسیا که شهریور ماه سال آینده برگزار می شود ، حضور یابند.
محمدرضا هاشم پور افزود: در اولین دوره رقابت های هاپکیدوی قهرمانی آسیا که سال ۲۰۱۳ برگزار شده بود ، تیم ملی ایران عنوان قهرمانی آسیا را کسب کرد.
هاپکیدو نوعی هنر رزمی کره‌ای و از انواع دفاع شخصی است که کمتر بر حمله تکیه دارد و این رشته ، یکی از تلفیقی‌ترین سبک‌های رزمی محسوب می‌شود که چوئی یونگ سول از کره جنوبی بنیانگذار این رشته رزمی است.