گیلان مقصد نخست مسافران نوروزی/افزایش ۷۸درصدی تردد بین استانی در کشور

گیلان مقصد نخست مسافران نوروزی/افزایش ۷۸درصدی تردد بین استانی در کشور

به گزارش رشت۲۰و به نقل از فارس، هم‌زمان با آغاز تعطیلات نوروز موج سنگینی‌ از سفرها در کشور آغاز و هر روز بر تعداد ورودی خودروها به استان‌های گردشگری و شمالی افزوده می‌شود.

%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86 - گیلان مقصد نخست مسافران نوروزی/افزایش ۷۸درصدی تردد بین استانی در کشور

طبق آمارهای ارائه‌شده توسط سامانه‌های حمل‌ونقل هوشمند مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل‌ونقل جاده‌ای از رو  ۲۰ اسفندماه سال گذشته تا ۹ فروردین‌ماه، متوسط تردد روزانه بین استانی یک‌میلیون و ۷۸۷ هزار و ۷۵۲ وسیله نقلیه بوده است.

بررسی‌های به‌عمل‌آمده حاکی از آن است که میزان تردد خودرو در کشور در مقایسه با ایام نوروز سال گذشته ۷۸ درصد افزایش و به نسبت نوروز دو سال گذشته ۱۷ درصد کاهش داشته است، البته ناگفته نماند در میزان تردد خودرو در روز گذشته در مقایسه با هشت فروردین‌ماه با افزایش مواجه بوده‌ایم.

در مشاهدات انجام‌شده و بر اساس داده‌های آماری استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، کهکیلویه و بویر احمد، قزوین و گلستان بیشترین بار سفر و ورودی خودرو را داشته و بر اساس نقشه‌های موجود از ۲۰ اسفندماه تا روز گذشته مجموع ورود و خروج خودرو در محورهای مواصلاتی و مبادی ورودی این استان‌ها به ترتیب گیلان ۲۰۶، مازندران ۱۶۲، کهکیلویه و بویر احمد، ۱۴۵، اردبیل ۱۱۷، گلستان ۱۰۵ و قزوین ۱۰۳ درصد به نسبت مشابه سال گذشته با افزایش مواجه شده است.

البته به گفته مسؤولان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌‌ای کشور این آمار در مقایسه با نوروز دو سال گذشته با کاهش روبه‌رو شده که نشان‌دهنده تأثیر اندک کرونا بر سفرهای نوروزی است.

با توجه به اینکه گیلان یکی از کانون‌های شیوع کرونا در کشور بوده، این میزان از تردد و ورود خودروها به این استان بسیار خطرناک و نگران‌کننده بوده و بسیار می‌تواند سلامت مردم را با خطر جدی مواجه کند.