گیلان میزبان جشنواره ملی آیات شد

گیلان میزبان جشنواره ملی آیات شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بیان کرد: جشنواره ملی فیلم نامه نویسی و نمایشنامه نویسی آیات از سری جشنواره های بین المللی آیات به میزبانی استان برگزار می شود.

82334592 71224611 - گیلان میزبان جشنواره ملی آیات شد

به گزارش خبر فوری رشت فیروز فاضلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اداره کل در راستای ترویج و تبلیغ فرهنگ و معارف قرآن و عترت(ع)،جشنواره یادشده را با موضوع قرآن و عترت با عنوان «جشنواره آیات» با همکاری دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می کند.
وی اشاعه و ترویج فرهنگ قرآن و عترت ، گسترش فعالیت های فرهنگی – هنری و مذهبی مرتبط با قرآن و سیره پاک ائمه‌ معصومین (ع)، گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه قرآن و سیره، شخصیت و معارف اهل بیت(ع) و سبک زندگی و کمک به انتشار گسترده تر آن را از اهداف این جشنواره عنوان کرد.
فاضلی با اشاره به محورهای موضوعی جشنواره گفت: داستان های قرآن و عترت (ع)، اقتباس از داستان های قرآن کریم، زندگی و سیره پیامبر اسلام (ص) و دیگر پیامبران الهی از دیدگاه قرآن، زندگی و سیره معصومین (ع) و دیگر شخصیت های قرآنی، تمثیل های مرتبط با قرآن و عترت (ع) و مضامین و معارف دینی و قرآنی از موضوعات جشنواره ملی فیلم نامه نویسی و نمایشنامه نویسی آیات است.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی فیلم نامه نویسی و نمایشنامه نویسی آیات در سه بخش فیلمنامه نویسی، نمایشنامه نویسی و بخش ویژه تصریح کرد: بخش ویژه این جشنواره با محور موضوعی طرح ۱۴۵۰ سوره مبارکه حدید برگزار می شود.
فاضلی با بیان اینکه قالب ارائه آثار باید در حوزه سینما (فیلمنامه های داستانی و مستند) و نمایش (متن نمایشنامه صحنه ای و خیابانی) باشد، افزود: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت جشنواره به آدرس www.ayaategilan.ir مراجعه کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، آخرین مهلت ارسال آثار را پایان دی ماه امسال عنوان و اضافه کرد: مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان جشنواره ملی فیلم نامه نویسی و نمایشنامه نویسی آیات، اسفندماه ۹۵ در این استان برگزار می شود.