یادداشت وارده | انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان در لبه پرتگاه

یادداشت وارده | انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان در لبه پرتگاه

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان که قدیمی ترین تشکل دانشجویی استان گیلان به شمار می رود این روزها با مشکلات و چالش های فراوانی روبه‌روست.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان که در یک دهه گذشته سیری کاملاً افولی را تجربه کرده این روزها مستأصل تر از همیشه روزگار می گذارند انجمنی که روزگاری با شورای عمومی فعال ۷۰ الی ۸۰ نفره فعالیت می کرد امروز با کمبود عضو دانشجو روبه‌روست و در فقر کامل نیروی انسانی به سر می برد شاید بتوان علل و عوامل این تشتت و دافعه را در رفتار و کردار تصمیم گیران انجمن اسلامی جست و جو کرد.

تصمیم سازان انجمن اسلامی با پیشبرد رویکردهای غلط، غیرکاربردی و البته غیرخلاقانه، در یک دهه گذشته همواره این انجمن ریشه دار را به لبه پرتگاه سقوط رسانده اند.

امید بود که با تشکیل شورای مرکزی جدید این انجمن، روح تازه ای در انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان دمیده شود که استیضاح زودهنگام دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان پیش از آغاز سال تحصیلی و با گذشت کم‌تر از دوماه از آغاز کار وی، مبیّن آن بود که دمیدن روح تازه به انجمن اسلامی از سوی شورای مرکزی مستقر، انتظاری بیهوده و واهی‌ست.

انتظار می رود مسئولان انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان با اصلاح روند خود، این تشکل ریشه دار را از لبه پرتگاه دور سازند و با در پیش گرفتن رویه ای عقلانی و ساختارمند، به رشد و ترقی این تشکلِ از رونق افتاده کمک کنند.