یک تیر و دونشان: حفظ سهام عدالت و دریافت کارت اعتباری نقدی

یک تیر و دونشان: حفظ سهام عدالت و دریافت کارت اعتباری نقدی

به گزارش رشت۲۰، با خبرعیدانه دولت به سهامداران سهام عدالت مبنی برآزادسازی ۳۰درصد دوم سهام عدالت در روز عیدغدیر , جنب و جوشی دوباره میان سهامداران این سهام ارزشمند شکل می گیرد.
درمرحله اول این واگذاری ها , برخی از سهامداران ترجیح دادند سهامشان را به پول نزدیک تر کنند و با وکالت به بانکهای عامل , سهمشان را فروختند.


رخداد مثبت بورس و تمایلات شدید سرمایه گذاران به بازار سرمایه سبب شد این سهم در همان روزهای نخست به سهمی ارزشمند مبدل شود . بااین روند رو به رشد بازار بورس شاید سهامدارانی که ۳۰ درصد اولیه را واگذار کردند امروز اگر به روز واگذاری برگردند تصمیمشان را تغییر دهند .
در حال حاضر بانکها نیز به دنبال راهکار تازه ای برای سهامداران و حمایت از استمرار سهامداری و حفظ این دارایی ارزشمند و در عین حال دسترسی به نقدینگی مورد نیازشان هستند . به طور مثال بررسی ها نشان می دهد بانک تجارت در حال آماده سازی راهکاری ساده برای این سهامداران است تا بتوانند در این بانک از طریق توثیق سهامشان , کارت اعتباری مرابحه دریافت کنند .
با این روش سهامدار علاوه بر حفظ سهمشان که پیش بینی افزایش ارزش آن بسیار زیاد است، می تواند از مزایای دسترسی به نقدینگی آنی و دریافت کارت اعتباری مرابحه بدون نیاز به ضامن در فرایندی سهل و آسان بهره مند شوند.
بادرنظر گرفتن گرایش مثبت بازار به سهام عدالت که اغلب شامل سهام ارزنده بانک ها و شرکت هاست , به نظر می رسد در آزادسازی مرحله دوم سهامداران سهام عدالت با انتخاب مناسب بتوانند مسیر بهتری را برای آینده مالی سهامشان رقم بزنند .