ییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت: طرح احداث پل طبیعت غیر قابل اجرا است/ شهرداری در خصوص ایمنی حاشیه تالاب عینک اقدام کند

ییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت: طرح احداث پل طبیعت غیر قابل اجرا است/ شهرداری در خصوص ایمنی حاشیه تالاب عینک اقدام کند

ییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با بیان اینکه می خواهیم ایمن سازی کنیم که شهروندان در تالاب غرق نشوند و بلوک چینی صورت بگیرد، گفت: از همه مهمتر حفظ خود تالاب عینک است که بعدها بتوان در بحث ساخت پل و موضوعات گردشگری اقدام کرد

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - ییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت: طرح احداث پل طبیعت غیر قابل اجرا است/ شهرداری در خصوص ایمنی حاشیه تالاب عینک اقدام کند

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری بین المللی کاسپین از رشت، عباس صابر در جلسه کمیسیون شورای شهر رشت در خصوص احداث پل طبیعت (زندگی) در ادامه طرح بازآفرینی محدوده تالاب عینک و باغ سالار مشکات، اظهار کرد:  با توجه به بازدید میدانی که از پارک مفاخر و باغ سالار مشکات صورت گرفت این طرح غیر قابل اجرا خواهد بود.

وی با بیان اینکه محدوده درختان در باغ سالار مشکات با اجرای پروژه آسیب خواهند دید، افزود: پراکندگی درختان و گونه های گیاهی آنجا به صورتی است که در اجرایی پروژه قطعا آسیب خواهند دید و اگر قرار باشد این پل اجرایی شود پیشنهاد می گردد که پلی به صورت کابلی و به صورت تخصصی و زیبا و با جذابیت های معبری داشته باشیم.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با اشاره به نحوه ناصحیح اجرای پروژه باغ سالار مشکات، گفت: در بازدید میدانی مشاهده شد که  حاشیه درختان باغ سالار مشکات تا شعاع یک متری با کفپوش و بتن بسته شده اند که این موجب آسیب محیط زیستی به آن ذخیره های گیاهی خواهد بود.

وی اضافه کرد: تاکنون در زمینه ضرورت معماری باغ سالار مشکات چیزی درک نکرده ایم چون نه زیبایی لازم را دارد و نه  کارآیی مطلوب.

صابر ادامه داد: از شهرداری منطقه چهار و سازمان عمران شهرداری رشت می خواهیم که هر چه زودتر نسبت به جمع آوری کفپوش هایی که دور و حاشیه درختان باغ سالار مشکات وجود دارد اقدام کنند.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت افزود: تمام زیبایی باغ سالار مشکات به این بود که به صورت طبیعی باشد و شهروندان که هر روز شاهد دیدن فضای بتنی و کفپوش هستند این فضا می توانست فضای مکثی باشد که مردم از طبیعت آنجا و پارک مفاخر لذت ببرند.

صابر در خصوص تالاب عینک خاطر نشان کرد: می توان پل طبیعت را در محدوده تالاب عینک اجرایی کرد اما متاسفانه تالاب عینک با پیشروی های بی رویه در حال خشک شدن است و به جهت ساخت و ساز این بحث صورت می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: پیشنهاد ما به شهرداری این است که در خصوص حاشیه تالاب عینک اقدامی صورت گیرد و کاری به مالکیت آب منطقه ای نداریم.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با بیان اینکه می خواهیم ایمن سازی کنیم که شهروندان در تالاب غرق نشوند و بلوک چینی صورت بگیرد، گفت: از همه مهمتر حفظ خود تالاب عینک است که بعدها بتوان در بحث ساخت پل و موضوعات گردشگری اقدام کرد.

صابر ضمن تسلیت حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو تهران ادامه داد: این موضوع زنگ خطری برای ماست که به ایمن سازی چنین ساختمان هایی در شهر توجه کنیم.

وی افزود: در شهر رشت نیز چنین فضاهایی داریم که آسیب آنها کمتر از ساختمان پلاسکو نیستند و همکاران مجموعه شهرداری را ارجاع می دهم به ممیزی این املاک تا با همکاری نظام مهندسی، استانداری و تمامی دست اندرکاران از این گونه اتفاقات که تراژدی عظیمی برای همه مردم شد جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: بازار رشت مانند باروت است و باید با تمهیدات لازم بحث ایمنی صورت گیرد تا شاهد حوادث تاثر برانگیز و حوادثی که موجب ضررهای جانی نشود و در بحث مالی نیز موجبات ضررهای جبران ناپذیر به کشور نگردد.