۲۰ روز معطلی برای خبری از پیش اعلام شده/ از کبوتر نامه برای ارسال نامه های اداری تا کف دست اعضای شورا برای تشخیص شهردار! درباره رد صلاحیت سومین گزینه شورا برای شهرداری رشت؛

۲۰ روز معطلی برای خبری از پیش اعلام شده/ از کبوتر نامه برای ارسال نامه های اداری تا کف دست اعضای شورا برای تشخیص شهردار!

به گزارش رشت۲۰- در حالی که ۲۷ اسفند سال گذشته بسیاری از سایت ها از جمله گیل خبر از عدم تایید صلاحیت حسین علیقلی زاده شهردار منتخب رشت توسط وزارت کشور خبر داده اند روز گذشته هجدهم فروردین این خبر توسط رئیس کمیسیون فرهنگی شورا تایید شد.

مشخص نیست برای امری که تقریبا بیست روز پیش مسجل بوده این معطلی برای ارسال نامه برای چه صورت گرفته است.شاید هم نامه های وزارت کشور توسط کبوتر نامه بر به مقصد نهائی می رسد که برای دریافت یک نامه اداری نزدیک بیست روز باید منتظر ماند. شاید هم این نامه از قبل به شورای شهر رشت ارسال شده است و به دلیل عدم فعالیت شورا و مسافرت نوروزی اعضای آن در دستور کار فوری قرار نگرفته است.

 

برای عدم تایید صلاحیت شهردار منتخب شورا نیز دلیلی اعلام نشده است. هرچند در امر انتخاب شهردار رشت اعضای شورا قصورات فراوانی دارند اما مشخص است کف دست خود را بو نکرده اند که یک فردی را که در همه شهرهای بزرگ و کوچک از جمله خرم آباد، همدان، نور، جویبار و مینودشت به عنوان شهردار انتخاب و تایید شده و یا حتی به عنوان مدیر کل دفتر هماهنگی خدمات شهری وزارت کشور نیز منصوب شده است، ولی در رشت این امکان از او سلب می شود. این نامه عدم صلاحیت نشان داد باوجود بخشنامه جدید وزارت کشور مبنی بر انتخاب شهرداران و سابقه نه سال مدیریت پایه برای کسب این عنوان همچنان شاهد آن هستیم که در روند تایید صلاحیت شهرداران همچنان سلایق مدیریتی خاصی حاکم است که حتی فردی با رزومه بالا نیز نمی تواند عنوان شهرداری را به دست آورد.

 

شاید با وضعیت فعلی بهتر باشد خود وزارت کشور چند گزینه نهائی را به شوراهای شهر ارسال کند که از میان ان ها یک نفر انتخاب شود. وگرنه با روند فعلی بسیاری از افراد یا بازنشسته هستند و یا صلاحیت لازم را برای شهرداری ندارند. وزارت کشور حتی فرماندار انتصابی خود را برای گزینه شهرداری کرج رد کرده است و مشخص نیست به نیروهای وزارت کشور نیز اعتماد دارد یا خیر! استانداری و فرمانداری نیز که قصد دخالت برای چنین انتخابی ندارند، نمایندگان رشت که در همه امور مرتبط و غیر مرتبط سخن می گویند در هنگام انتخاب شهردار رشت و روند تایید صلاحیت وی لب به سکوت گزیده اند، اعضای شورا نیز که مشغول پیام های تبریک و تسلیت و مسافرت های خود هستند. آیا کسی در این زمینه اهمیتی برای انتخاب شهردار رشت قائل است؟

 

حتی وزارت کشور شورای شهر را منحل نمی کند که همه را از بلاتکلیفی فعلی خارج کند. همه در یک «آمپاس» بزرگ قرار گرفته اند. خوب است که وزیر کشور بر خلاف سیل اینجا نمی تواند ادعا کند مگر دولت و مسئولان این وضعیت را به وجود آورده اند؟ چون واقعا همه آن ها مسئول این وضعیت هستند. البته که پیدا کردن مسئول و مقصر نیز مشکلی را حل نمی کند.