۲۱۲ هزار مسافر از فرودگاه رشت جابجا شدند طی ۶ ماه نخست سال جاری

۲۱۲ هزار مسافر از فرودگاه رشت جابجا شدند

طی شش ماه نخست سال جاری، بیش از ۲۱۲ هزار مسافر از طریق دو هزار سورتی پرواز از فرودگاه رشت جابجا شدند.
1666075 - ۲۱۲ هزار مسافر از فرودگاه رشت جابجا شدند

به گزارش خبر فوری رشت ،به نقل از روابط عمومی اداره کل فرودگاه گیلان، بیش از ۲۱۲ هزار نفر مسافر در شش ماهه نخست امسال از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به مقاصد تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، بندر عباس، عسلویه، اهواز، کیش و استانبول جابجا شدند.

این تعداد مسافر در قالب دو هزار و ۴۸ سورتی پرواز از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به مقاصد فوق الذکر جابجا شدند که این آمار به نسبت مدت مشابه سال قبل ۵/۳۴ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با بیان اینکه بیشترین تعداد پرواز و مسافر در شهریور ماه بوده است، گفت: از دو هزار و ۴۸ سورتی پرواز انجام شده، دو هزار و یازده سورتی پرواز داخلی و ۳۷ سورتی پرواز  بوده است.

غلامرضا کریم آقایی همچنین از انجام پروازهای غیر برنامه ای در این فرودگاه خبر داد و افزود: تعداد شش هزار و ۵۶۰ مورد پرواز غیر برنامه ای اعم از پروازهای آموزشی غیر نظامی، پرواز های آموزشی نظامی، پرواز های وارسی دستگاه های کمک ناوبری و پرواز های ماموریت ویژه در شش ماهه نخست امسال از این فرودگاه پذیرش شده است.

وی از جابجایی هزار و ۸۸۸ تن بار در شش ماهه اول امسال از این فرودگاه نیز خبر داد وگفت: اخیرا پرواز عتبات از فرودگاه رشت راه اندازی شده و در صدد افزایش پرواز به مسیرهای داخلی و خارجی هستیم.