۳ هزار و ۲۲۴ نفر برای اهدای عضو در رشت اعلام آمادگی کردند

۳ هزار و ۲۲۴ نفر برای اهدای عضو در رشت اعلام آمادگی کردند

رئیس مرکز آموزشی درمانی رازی رشت گفت: ۳ هزار و ۲۲۴ نفر در بیمارستان رازی رشت جهت اهدای عضو ثبت نام کردند که با روند رو به رشد تعداد اهداکنندگان امسال به میزان مطلوب جهت جوابگویی به بیماران نیازمند پیوند عضو می رسیم.
78165383 86814508adced 300x209 - ۳ هزار و ۲۲۴ نفر برای اهدای عضو در رشت اعلام آمادگی کردند

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل اخبرگزاری تسنیم از رشت ، انوش دهنادی مقدم ظهر امروز در نشست خبری “جشن نفس” در سالن اجتماعات بیمارستان رازی رشت اظهار داشت: دومین دوره “جشن نفس” جهت تقدیر از افراد اهدا کننده عضو در تاریخ ۳۰۰ دی ماه در شهر رشت برگزار می شود.
رئیس مرکز آموزشی درمانی رازی رشت اعلام کرد: قبل از فعالیت رسمی مراکز فناوری اعضای پیوندی، پیوندهایی که در استان گیلان انجام می شد بیشتر متمرکز بر عضو کلیه بود و پیوند عضو از افراد زنده صورت می گرفت.
دهنادی مقدم با اشاره به اینکه بر اساس تحقیقات علمی انجام شده بهتر است پیوند مغزی از مواردی که دچار مرگ مغزی شده اند انجام شود گفت: ۵۶ مورد مرگ مغزی از سال ۸۷ تاکنون به اهدای عضو نائل شدند.
وی از روند رو به رشد اهدای عضو خبر داد و افزود: آمار اهدای عضو در ۲ سال گذشته ۳ برابر شد و آمار اهداکنندگان عضو یک مورد در سال ۸۷۷، از سال ۸۸ تا سال ۹۲ هیچ مورد، ۶ مورد در سال ۹۳، ۱۴ مورد در سال ۹۴ مورد و در سال ۹۵ با جهش قابل ملاحظه ای ۳۵ مورد بوده و جمعاً ۵۶ مورد اهدای عضو انجام شده است.
رئیس مرکز آموزشی درمانی رازی رشت، قسمت اعظم پیوندهای انجام شده در استان گیلان را کلیه های اهدایی عنوان کرد و گفت: کبدهای اهدا شده جهت پیوند به شیراز ارسال شده و تعدادی از بیماران نیازمند به کبد پیوندی نیز همراه عضو اهداگر از گیلان به شیراز اعزام شدند.
دهنادی مقدم با اعلام اینکه در سال آینده قرار است پیوند کبد در گیلان انجام شود تصریح کرد: تعدادی تجهیزات مورد نیاز بیمارستانی فراهم شده و تیم پزشکی و پرستاری و تیم اتاق عمل در شیراز در حال تعلیم هستند و متخصصان بیهوشی پس از فراگیری آموزش های لازم در این حوزه به گیلان باز …