۴۵ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی گیلان

۴۵ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی گیلان

مدیرکل بهزیستی گیلان در همایش حامیان اتیسم از  ۴۵ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی گیلان خبر داد.

2c73b437e01c6c6457f20917ed079153 L 300x150 - ۴۵ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی گیلان

 به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از پایگاه خبری رشت پرس دکتر محمد رضا پارسی در جشن بزرگ سالروز تاسیس موسسه خیریه حامیان اتیسم گیلان در تالار گلستان رشت برگزار شد گفت ؛ ۴۵ هزار معلول در گیلان تحت پوشش بهزیستی هستند که درصد بالایی از آنان معلولین جسمی هستند که در جامعه پذیرفته شده اند .
مدیرکل بهزیستی گیلان افزود ؛ در تعریف بیماری اتیسم تعاریف زیادی شده است آن دسته از عزیزانی که از نظر قوای جسمانی دچار معلولیت هستند برای مردم جامعه قابل درک هستند ولی متاسفانه همدردی با خانواده های دارای فرزند اتیسم آنچنان پررنگ نیست چون جامعه متوجه این نوع معلولیت نیست و این برای خانواده دشوار است ، از این رو باید قدردان پدرها و مادرهای این فرزندان باشیم .
دکتر محمد رضا پارسی با اشاره به خدمات شایان توجه انجمن اتیسم در طی یک سال تاسیس گفت ؛ ما سعی نمودیم در زمینه های مختلف خدماتی را ارائه دهیم از جمله کمک به مدرسه استثنایی – همایش اتیسم – مسابقات هنرمندان و موارد دیگر .
وی کمبود مراکز اتیسم را یکی از دغدغه های این استان دانست و تصریح کرد ؛ در استان گیلان ما مراکز اتیسم داریم و خدمات ارائه می دهیم ولی این خدمات در شهرستاها نیست باید شعباتی در شهرستاها هم ایجاد گردد .
مدیرکل بهزیستی با بیان اینکه دو مرکز روزانه در رشت ولاهیجان در حال فعالیت هستند افزود ؛در نظر داریم مرکز دیگری هم راه اندازی نماییم انشالله بتوانیم در شهرستان های دور هم مراکزی را افتتاح کنیم .
وی در ادامه افزود ؛  شناسایی کودکان اتیسم باید با قدرت بیشتری از طریق غربالگری انجام پذیرد و انجمن اتیسم باید با ما همکاری کند و ما به عنوان نماینده دولت باید تکالیفمان را در این زمینه انجام دهیم .