۴ بیمارستان در گیلان تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد

۴ بیمارستان در گیلان تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد

معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان هاوتاسیسات دولتی و عمومی گفت:تا پایان امسال ۴ بیمارستان بزرگ وکوچک در سطح استان گیلان به وزارت بهداشت ودرمان تحویل داده می شود.

.jpg - ۴ بیمارستان در گیلان تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد

به گزارش خبر فوری رشت ، محمد جعفر علیزاده عصر سه شنبه در جریان بازدید از پروژه بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی شهرستان مرزی بندر آستارا  با اشاره به پیشرفت ۹۹ درصدی این بیمارستان اظهار کرد: عملیات ساخت بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی آستارا در مرحله پاکسازی، تمیزکاری و رفع نواقص کوچک قرار دارد و تا پایان آبان ماه سال جاری برای تجهیز کامل و بهره برداری تحویل وزارت بهداشت و درمان می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۰ میلیارد تومان برای این پروژه  ملی صرف شده است و این پروژه در بهمن ماه امسال افتتاح می شود افزود: این واحد بیمارستانی پس از تکمیل و بهره برداری یکی از مجهزترین بیمارستان های استان گیلان خواهد بود.

علیزاده سرعت و کیفیت ساخت بیمارستان  ۱۳۲ تختخوابی آستارا را مطلوب و مطابق با استانداردهای روز دنیا ارزیابی کرد و گفت: بهینه سازی در مصرف سوخت، مقاوم سازی، مناسب سازی و استانداردسازی مصالح ساختمانی از برنامه های راهبردی وزارت مسکن و شهرسازی در احداث اماکن و ساختمان های دولتی است.

وی اظهار کرد: احداث بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی جزء خدمات شایسته دولت تدبیر و امید به مردم شهرستان مرزنشین آستارا است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تحویل چهار بیمارستان استان گیلان تا پایان سال جاری را یادآور شد و گفت: با افتتاح این بیمارستان ها در گیلان، ارتقای قابل توجهی در وضعیت شاخص های مربوط به زیرساخت های  بهداشت و درمان در سطح این استان رقم می خورد.

علیزاده با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به مقوله سلامت و طرح تحول سلامت تصریح کرد: برنامه خوب و ارزشمند  دولت در بخش سلامت موجب شده وظیفه  مسکن و شهرسازی در تحویل پروژه های  بیمارستانی نیز سنگین تر شود و عزم این وزارتخانه  بر تکمیل هر چه زودتر این پروژه ها است.

وی با اشاره به روند ساخت بیمارستان رضوانشهر که توسط اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان و با تفویض اختیارات لازم در حال ساخت است گفت: ساخت این بیمارستان به مراحل نهایی رسیده و تا دو ماه آینده تحویل داده شده و به بهره برداری می رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ساخت بیمارستان های ۲۱۷ تختخوابی تالش، ۲۰۴ تختخوابی لاهیجان و ۱۳۰ تختخوابی  لنگرود را نیز  یادآور شد و افزود: بیمارستان تالش  ۷۵ درصد،  بیمارستان لاهیجان ۸۵ درصد و بیمارستان لنگرود ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تا پایان امسال این  بیمارستان ها به وزارت بهداشت تحویل داده می شود.

علیزاده خاطر نشان کرد: عملیات ساخت بیمارستان مرکزی و ۴۰۰ تختخوابی رشت که از بیمارستان های بزرگ کشور محسوب می شود در حال انجام است و با توجه به اعتبار سنگینی که این پروژه  می خواهد، اتمام آن چند سال طول خواهد کشید.

عملیات اجرایی احداث بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی  آستارا از زمستان  سال ۱۳۸۷ آغاز شده و در زمینی به مساحت ۲۰ هزار  و  ۶۵۰ متر مربع، در ۱۲ هزار و  ۵۰۰ مربع زیر بنا و پنج طبقه در حال ساخت است. این بیمارستان  دارای چهار  بخش تخصصی داخلی، زنان و زایمان، جراحی و کودکان و نوزادان است.