۴ پروژه جمع آوری آب های سطحی در رشت به بهره برداری رسید

۴ پروژه جمع آوری آب های سطحی در رشت به بهره برداری رسید

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت , فرامرز جمشیدپور عصر امروز در مراسم بهره برداری ۴ پروژه جمع آوری آب های سطحی در رشت اظهار داشت: پروژه جمع آوری آب های سطحی سابقه ای هفت الی هشت ساله در رشت دارد.

78512494 87301093adcef 300x209 - ۴ پروژه جمع آوری آب های سطحی در رشت به بهره برداری رسید


معاون حمل نقل وامور زیربنایی شهرداری رشت با اشاره به اینکه پروژه جمع آوری آب های سطحی در رشت از سال ۸۶ شروع شده است بیان کرد: از سال ۸۶ تا ۹۳ پروژه جمع آوری آب های سطحی در بیش از ۳۱٫۵ کیلومتر با ارزش ۱۷ میلیارد تومان انجام شد.
وی با بیان اینکه پروژه جمع آوری آب های سطحی در گذشته به صورت وسیع انجام نمی شد عنوان کرد: در گذشته پروژه جمع آوری آب های سطحی به صورت سنتی انجام می شد اما امروز این پروژه ها با مطالعه دقیق انجام شده و از لوله های بسیار قوی برای اجرای آن استفاده می شود.
جمشیدپور با بیان اینکه قرار بود سال گذشته این پروژه در ۱۱۱ نقطهشهر رشت انجام شود بیان کرد: به دلیل عدم صدور مجوز، اجرای این پروژه ها به امسال موکول و امسال نیز علاوه بر آن ۱۱ نقطه ۱۳ نقطه دیگر را برای پروژه جمع آوری آب های سطحی در نظر گرفتیم.
معاون حمل نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت تصریح کرد: به دلیل درخواست شهروندان، تعداد پروژه جمع آوری آب های سطحی از ۲۴ نقطه به ۳۵۵ نقطه افزایش یافت و اعتبار این پروژه ها را نیز افزایش دادیم.
وی با بیان اینکه امسال ۱۱۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه جمع آوری آب های سطحی به طول ۵۹۹ کیلومتر در نظر گرفته شده است اظهار کرد: اگر به درخواست های مردم پاسخ دهیم شاید هزینه اجرای این پروژه ها دو برابر افزایش یابد.
جمشیدپور خاطرنشان کرد: توجه به محلات کم برخوردار و حاشیه نشین در اولویت برنامه شهرداری قرار دارد و در بودجه سال …