۶۷ درصد مخاطبان شبکه باران از آن رضایت دارند مدیرکل صدا و سیمای گیلان:

۶۷ درصد مخاطبان شبکه باران از آن رضایت دارند

مدیرکل صدا و سیمای گیلان با بیان اینکه میزان مخاطبان صدا و سیمای مرکز گیلان رو به افزایش است، گفت: ۶۷ درصد مخاطبان شبکه باران از آن رضایت دارند.

139506271147082768681804 - ۶۷ درصد مخاطبان شبکه باران از آن رضایت دارند

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از تسنیم , حسن ظهیری ظهر امروز در دیدار با  آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان اظهار داشت: در سال‌های اخیر با وجود افزایش رسانه‌ها، صدا و سیمای مرکز گیلان با استقبال خوب مردم مواجه بوده و محلی برای گذراندن اوقات فراغت است.

ظهیری میزان رضایت مخاطبان صدا و سیمای مرکز گیلان را ۶۹ درصد در بخش تلویزیون و ۶۷ درصد در بخش رادیو اعلام کرد و گفت: رادیو گیلان ۲۳ درصد شنونده دارد و واحد خبر شبکه باران ۶۶ درصد مخاطب دارد که ۶۷ درصد مخاطبان از آن رضایت دارند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با بیان اینکه ۲۰۰ شبکه فارسی زبان از طریق ماهواره در ایران قابل دریافت است، تصریح کرد: با این هجمه مردم گیلان اعتماد خوبی به صدا وسیمای مرگز گیلان دارند که موفقیت ما را نشان می‌دهد.

وی کمبود اعتبار و نبود نقدینگی را یکی از مشکلات صدا و سیمای مرکز گیلان عنوان کرد و گفت: همکاران صدا و سیمای گیلان به‌صورت جهادی تلاش می‌کنند و تاکنون توانسته‌اند موفقیت‌های قابل توجهی را به‌دست آورند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان از کسب مقام نخست برنامه رادیویی “ارتعاش” صدا و سیمای مرکز گیلان در جشنواره ABU خبر داد و گفت: این برنامه در بین ۱۵۶ کشور مقام نخست را کسب کرد.

ظهیری از کسب مقام نخست برنامه “رویای ناتمام” در جشنواره پیرغلامان حسینی در بوشهر خبر داد و بیان کرد: موضوع این برنامه مربوط به یک مسیحی تعزیه خوان است و همچنین در جشنواره خوزستان آثار زیادی از صدا و سیما به مرحله داوری رسیده است.

وی پخش برنامه‌های تفسیر قرآن در ماه رمضان, ترتیل قرآن کریم در تابستان, پخش و ضبط زنده تاسوعا و عاشورای حسینی در مکان‌های مختلف گیلان را از جمله اقدامات صدا و سیمای مرکز گیلان در مدت اخیر عنوان کرد و گفت: در ایام تاسوعا و عاشورا دو برنامه شهرستانی را در شهرستان‌های رودسر و ماسال به‌صورت زنده پخش کردیم که بازتاب خوبی داشت.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان اهداف برنامه سازی صدا و سیمای گیلان را ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر, حجاب وعفاف, اخلاق دینی در حوزه فردی و اجتماعی, ایثار و شهادت, محیط زیست و روشن شدن اهداف جریان تکفیری به مردم اعلام کرد و گفت: میزان مخاطبان صدا و سیمای مرکز گیلان رو به افزایش است.

ظهیری با بیان اینکه ۴۷ درصد از مخاطبان، آشنایی با مسائل شرعی و اصول و فروع دین را خواستار بودند، خاطرنشان کرد: ۷۵ درصد از افرادی که در نظرسنجی شرکت کردند نقش رسانه خارجی را در تضعیف باورهای مذهبی موثر دانستند.