۷۴ پروژه عمرانی و خدماتی همزمان با دهه فجر در گیلان افتتاح می شود

۷۴ پروژه عمرانی و خدماتی همزمان با دهه فجر در گیلان افتتاح می شود

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به ایام الله دهه فجر از افتتاح و بهره برداری ۷۴ پروژه عمرانی و خدماتی در سطح استان خبرداد.
78500428 87284950edddc 300x200 - ۷۴ پروژه عمرانی و خدماتی همزمان با دهه فجر در گیلان افتتاح می شود

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار مهر ، شعبانعلی خاوری در نشست با اصحاب رسانه که ظهر شنبه در این اداره برگزار شد ضمن تسلیت حادثه تلخ ساختمان پلاسکو تهران و گرامیداشت در پیش بودن ایام الله دهه فجر اظهار کرد: در طول دهه فجر ۷۴ پروژه عمرانی و خدماتی در سطح استان گیلان به بهره برداری می رسد.
وی با بیان اینکه یک هزار و ۳۸۰ واحد مسکن مهر از جمله این پروژه هاگ محسوب می شود، افزود: این واحدها در سراسر نقاط استان بوده ولی به صورت نمادین در یکی از شهرها به بهره برداری می رسد. الت راه روستایی به طول ۱۷۲ کیلومتر در استان، گفت: با این میزان کل آسفالت راه روستایی طی یکسال تاکنون بیش از ۳۳۳ کیلومتر بوده که انتظار می رود این میزان تاپایان سال به ۴۰۰ کیلومتر برسد.
وی با بیان اینکه هدفگذاری اداره کل راه و شهرسازی گیلان در خصوص آسفالت راه روستایی در سال جاری ۳۰۰ کیلومتر بوده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همکاری و تعامل همه توانستیم بیش از هدفگذاری به تعهد خود عمل کنیم.
خاوری به بهسازی راه های اصلی و فرعی در سطح استان به طول پنج کیلومتر به عنوان یکی دیگر از پروژه های افتتاحی اشاره و تصریح کرد: احداث ابنیه فنی و سه ساختمان اداری از دیگر فعالیت اداره کل راه و شهرسازی گیلان در طی این ماه ها بوده است.
وی با اشاره به ساخت دو بیمارستان در شهرستان های آستارا و رضوانشهر، تصریح کرد: مجموع اعتبارت هزینه شده و یا تعهدات درنظر گرفته برای این پروژه ها ۱۹۶ میلیارد تومان بوده است.
به گفته این مسئول با افتتاح و بهره برداری از این پروژه ها ۹ هزار و ۷۱ خانوار نیز در سطح استان از این خدمات بهره مند می شوند.