‍ فاطمه شیرزاد بانویی که جانانه از آتش نشانی دفاع کرد در سالهای نه چندان دوربا نگاهی به وضعیت خودروهای آتش نشانی و البسه نیروهای این سازمان به سهولت متوجه عدم توجه کافی و مشکلات متعدد این حوزه می شدیم.

‍ فاطمه شیرزاد بانویی که جانانه از آتش نشانی دفاع کرد

رشت۲۰؛ پس از آغاز فعالیت شورای چهارم رشت و حضور فاطمه شیرزاد به عنوان عضو ناظر شورا در آتش نشانی رشت صدای تحولات اساسی در این سازمان به گوش رسید.

تلاشهای شبانه روزی شیرزاد به منظور افزایش اعتبار آتش نشانی، حساس کردن دیگر مدیران نسبت به جانفاشنیهای نیروهای سازمان، حمایت از لوایح خرید تجهیزات مدرن برای آتش نشانی از جمله اقداماتی بود که فاطمه شیرزاد طی مدت زمان حضورش به عنوان نماینده شورانشینان در این سازمان انجام داد.

سازمان آتش نشانی شهرداری رشت که در گذشته نه چندان دور برای خدمات رسانی به تمامی نقاط شهر باید از طریق چند ایستگاه محدود اقدام میکرد با پیگیریهای این بانوی نجیب و محجبه شورا به زودی پانزدهمین ایستگاه خود را افتتاح می کند.

نطق های آتشین فاطمه شیرزاد در دفاع از پرداخت به موقع حقوق و مزایای پرسنل آتش نشانی شهرداری رشت در اندیشه های بیدار این شهر ثبت شده است.

خرید ماشین آلات مدرن برای آتش نشانی شهرداری رشت از کشوری همچون آلمان که در این حوزه جزو سرآمدترینهاست از دیگر اقداماتی بوده که با پیگیریهای شیرزاد در این مدت به سرانجام رسید.

محبوبیت این عضو خستگی ناپذیر شورای شهر در بین پرسنل آتش نشانی نشان دهنده تلاشهای شبانه روزی وی در این حوزه و در راستای رفع مشکلات سازمان آتش نشانی و نیروهای آن بوده و امروزه به جرات می توان سازمان آتش نشانی را یکی از توسعه یافته ترین سازمان های شهرداری رشت اعلام کرد.

همچنین کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت که فاطمه شیرزاد ریاست آن را بر عهده دارد به طور مستقیم بر عملکرد سازمانهایی از جمله آتش نشانی نظارت داشته و این موضوع که ما بین شیرزاد و سازمان آتش نشانی جدایی افتاده ادعایی پوچ و برگرفته از عقده های سرکوب شده برخی افراد است.

معدود رسانه های زردی که به واسطه اهداف شخصی و غرض ورزی از یاد خدا غافل شده و در تلاشند تا با نشر اکاذیب تلاشهای صادقانه فرزندان این شهر را کم اهمیت جلوه داده تا رقاصانه با چنین بازیهایی به اهداف خود دست پیدا کنند باید بدانند که شعور مردم شهر رشت همواره زبانزد خاص و عام بوده و یقین بدانند که شهروندان فهیم این شهر از دسیسه های شوم آنان آگاه بوده و هستند.

فاطمه شیرزاد طی چند سال از حضورش به عنوان عضو ناظر شورا در آتش نشانی همواره از این سازمان جانانه دفاع کرد و این موضوع هیچ گاه در سایه دشمنی های برخی افراد  فراموش نمی شود.

 

یادداشتی از یکی از آتش نشانان شهرباران