‎معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور: شهردار رشت در چند ماه به اندازه چند سال کار کرده است

‎معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور: شهردار رشت در چند ماه به اندازه چند سال کار کرده است

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از خبر راست، دکتر حسین رجبصلاحی معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در بازدید از لندفیل سراوان، گفت: تفاوت امروز با گذشته در این است که بو و حشرات موزی در منطقه وجود ندارد.

وی با تشکر از شهردار رشت، گفت: استفاده از یک سم گیاهی مناسب با شرایط منطقه و پوشش روزانه سلول‌های دفن بهداشتی زباله موجب از بین رفتن بو و حشرات موزی به‌ویژه مگس گردیده است.

 

در حال حاضر با توجه به بازدیدهایی که در سطح کشور داشتم رشت نسبت به شهرهای دیگر به‌ویژه سه استان شمالی در شرایط مطلوب‌تری قرار دارد.

 

معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ابراز امیدواری کرد تا با راه‌اندازی خطوط دو، سه و چهار کارخانه کود آلی، ظرفیت این کارخانه به هزار تن در روز رسیده و درصد باقی‌مانده ریجکتی زباله مستقیماً به زباله‌سوز انتقال داده شده تا لندفیل سراوان برای دریافت زباله روزانه تعطیل شود.

 

دکتر رجبصلاحی با اشاره به راه‌اندازی سوله‌های تصفیه‌خانه شیرابه سراوان، اظهار داشت: حدود چهار ماه قبل در این محل حاضرشده بودم اما هیچ سوله یا سازه‌ای وجود نداشت و خوشبختانه با سرعت کارهای لازم انجام شد.

 

وی با بیان اینکه شهردار رشت در این چند ماه به اندازه چند سال کار کرده است، گفت: نکته مثبت کار این است که هیچ بو یا حشره مزاحمی وجود ندارد و امیدوارم هرچه سریع‌تر سوله‌های کارخانه کود آلی لاکان راه‌اندازی شود.

 

شهردار رشت نیز با قدردانی از وزارت کشور و بخصوص سازمان برنامه‌وبودجه و شخص دکتر نوبخت، گفت: مدیران استانی نیز در این راه کمک‌های بسیار زیادی کرده‌اند تا امروز تمام هزینه‌های شهرداری به مرحله پاسخ برسد.