۱۰ محله رشت فاقد حتی یک مسجد است

۱۰ محله رشت فاقد حتی یک مسجد است

ثابت قدم با اشاره به وجود ۵ منطقه، ۱۵ ناحیه و ۵۵ محله در شهر رشت، تصریح کرد: در برخی از محلات بیش از یک مسجد و متاسفانه در ۱۰ محله رشت حتی یک مسجد هم وجود ندارد.
1da2bf7f7d96c29ba12097c8add9a2c2 L 300x150 - 10 محله رشت فاقد حتی یک مسجد است

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، سید محمدعلی ثابت قدم، شهردار رشت امروز، ۳ بهمن در نشست مشترک اجرای پروژه های ارتقای سطح کیفی محلات شهر و ایجاد و توسعه فرهنگی، مذهبی مساجد و مسکن، با تاکید بر هماهنگی و برگزاری جلسات با قرارگاه سازندگی سپاه قدس گیلان از سه ماه قبل، اظهار کرد: با مشارکت بسیج سازندگی و شهرداری گام هایی در زمینه محرومیت زدایی مساجد و مسکن محرومین برداشته خواهد شد.
وی با اشاره به وجود ۵ منطقه، ۱۵ ناحیه و ۵۵۵ محله در شهر رشت، تصریح کرد: در برخی از محلات بیش از یک مسجد و متاسفانه در ۱۰۰ محله رشت حتی یک مسجد هم وجود ندارد که این محلات فاقد مسجد بیشتر تحت پوشش منطقه ۵ شهری هستند.
شهردار رشت با تاکید بر شعاع درستی شهروندان به مسجد، گفت: در این محلات به ازاری هر هزار و ۲۰۰ نفر یک مسجد داریم که این تقسیم بندی استاندارد نیست.
ثابت قدم پایگاه اصلی اجتماعی مردم را مسجد دانست و عنوان کرد: براساس سیاست های شهرداری با هدف افزایش مشارکت های اجتماعی، اقتصادی، محله ای کردن، کیفی کردن خدمات و کاهش تصدی گری و نظارت مردم بر مردم، هر محله رشت که با جمعیتی بیش از ۱۲ الی ۱۵ هزار نفر برخوردار می باشد، باید از یک مسجد با داشتن ابنیه های استاندارد برخوردار شوند.
ویبا تاکید بر ضرورت افزایش رغبت مردم در استفاده از مسجد در راستای حوزه های فرهنگی، مذهبی، آموزشی و ترویجی، خاطرنشان کرد: شهرداری رشت به موازات تجهیز مساجد، اقدام به راه اندازی سرای محلات نمود که در ۱۱ محله سرای محله راه اندازی شده است.
شهردار رشت اضافه کرد: شهرداری در لایحه بودجه که تقدیم شورا خواهد شد، بحث بازسازی و مشارکت در ساخت مساجد که …