۳۳۳ هزار کتاب در حوزه کودک و نوجوان در گیلان منتشر شده است

۳۳۳ هزار کتاب در حوزه کودک و نوجوان در گیلان منتشر شده است

دیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بیان کرد: امسال در حوزه کودک و نوجوان ۳۳۳ هزار کتاب در استان منتشر شده است که رکورد جدیدی در این حوزه محسوب می شود.
87090760336 300x241 - 333 هزار کتاب در حوزه کودک و نوجوان در گیلان منتشر شده است

به گزارش خبر فوری رشت و ه نقل از ذاکر نیوز فیروز فاضلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ذاکرنیوز افزود: این تعداد شمارگان کتاب در قالب ۱۸۶عنوان کتاب به چاپ رسیده که نسبت به سال های گذشته، ثبت رکورد جدیدی در حوزه کودک و نوجوان است.
وی بر ضرورت نهادینه شدن فرهنگ مطالعه و موضوعات فرهنگی از دوران کودکی تاکید و اضافه کرد:حوزه یادشده به سبب حساسیت پرورشی و تربیتی، نیازمند تحقیق و اهتمام بیش از پیش است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: فرهنگ و مباحث فرهنگی باید از دوران کودکی و نوجوانی شکل بگیرد و گرنه پس ازشکل گرفتن شخصیت، تغییر آن بسیار دشوار است.
فاضلی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برپایی دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان با بیش از ١١٤ هزار بازدیدکننده در مهرماه امسال گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از ٦٠ نمایشگاه کتاب با بیش از ٧٦ هزار بازدید کننده در شهرستان های مختلف استان برگزار شده است.
وی نیازسنجی جامعه برای مطالعه را مهم خواند و گفت: تا نیازی نباشد، مطالعه معنا پیدا نمی کند و احساس نیاز در جامعه، هدف جوانان و نوجوانان برای مطالعه حائز اهمیت است.
در ٩ ماه سال جاری، ٥٤١ عنوان کتاب در شمارگان ٧٧٦ هزار جلد توسط ٣٩ ناشر فعال استان گیلان، چاپ و منتشر شده است.
١٤٤ ناشر دارای مجوز در گیلان فعال هستند که از این تعداد ١١٦ ناشر در مرکز استان و مابقی در شهرستان ها فعالیت دارند.