۸۰ درصد بیماران دیالیزی آستارا زیر خط فقر هستند

۸۰ درصد بیماران دیالیزی آستارا زیر خط فقر هستند

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی آستارا گفت: عمل جراحی پیوند کلیه ۱۳ بیمار در آستارا به علت نبود هزینه کافی به تاخیر افتاده است و ۸۰ درصد بیماران دیالیزی این شهرستان زیر خط فقر قرار دارند.

82303587 71163669 - 80 درصد بیماران دیالیزی آستارا زیر خط فقر هستند

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا محمد نظری روز جمعه افزود: بیماران دیالیزی آستارا با مشکلات مالی گریبانگیر هستند و این مشکلات زمانی دردناک تر می شود که متوجه شویم ۸۰ درصد این افراد زیر خط فقر بوده و وضعیت مالی مناسبی ندارند.
وی گفت: هزینه هر عمل پیوند کلیه ۲۵۰ میلیون ریال است و این هزینه از عهده خانواده بیماران خارج است و به همین دلیل وضعیت دشوار دیالیز را در طول هفته برای سه نوبت تحمل می کنند.
وی با اشاره به اینکه روزانه ۱۵ بیمار در بیمارستان شهید بهشتی آستارا دیالیز می شوند خواستار توجه و حمایت بیش از پیش خیران و مسئولان به این بیماران شد.
نظری با بیان اینکه سالیانه به طور میانگین بر تعداد این بیماران در آستارا ۱۰ نفر افزوده می شود، افزود: علاوه بر بیماران خود این شهرستان، در ایام پرمسافر سال به خصوص در تابستان و ایام عید، عده ای از بیماران سایر نقاط کشور نیز که به عنوان گردشگر به این شهرستان سفر می کنند خواستار ارائه خدمات دیالیز می شوند و این امر ضرورت توجه به بخش دیالیز را دو چندان می کند.
از ۲۳ تا ۳۰ آبان هفته حمایت از بیماران کلیوی نامگذاری شده است.
شهرستان ۸۶ هزار نفری آستارا در ۲۰۰ کیلومتری رشت مرکز استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و ۶۰ بیمار کلیوی تحت پوشش انجمن حمایت از بیماران کلیوی آستارا هستند.