۸۱۷ زندانی جرائم غیرعمد گیلان، در انتظار کمک های خیران

۸۱۷ زندانی جرائم غیرعمد گیلان، در انتظار کمک های خیران

مدیرعامل ستاد دیه گیلان گفت: در حال حاضر ۸۱۷ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در زندان های استان بسر می برند که برای بازگشت به آغوش خانواده هایشان، در انتظار کمک های خیران هستند.
86922844_99084932fbdff

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا حمید کامران زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا میزان محکومیت این زندانیان را در مجموع حدود ۴۳ میلیارد تومانعنوان و اضافه کرد: ۵۸۰۰ نفر از این افراد بدلیل محکومیت های مالی، ۱۶۴ نفر مهریه، ۴۱ نفر بدهکار نفقه و ۳۰ نفر تصادفات رانندگی، حوادث کارگاهی و قتل های غیرعمد در زندان هستند.
وی با بیان اینکه ۲۸۰ میلیارد تومان از مبلغ محکومیت این زندانیان توسط شاکیان گذشت رضایتمندانه شده، اظهار کرد: شاکیان در مجموع از ۷۰ درصد حق مسلم شان در مورد این زندانیان، گذشت کرده اند.
مدیرعامل ستاد دیه گیلان با اشاره به اقداماتی که برای آزادی زندانیان انجام می شود، گفت: با هماهنگی انجام شده با رئیسان زندان ها ، بعد از ورود هر زندانی جرائم غیرعمد به زندان ظرف ۲۴ ساعت، پرونده ای برای کمک به آزادی آنان تشکیل می شود.
کامران زاده افزود: سال گذشته ۷۷۰ نفر زندانی جرائم غیرعمد وارد زندان های استان شدند که با همراهی و هماهنگی مردم نیکوکار، مجلس و دولت توانستیم ۸۰۰ نفر را آزاد کنیم؛ حدود ۳۰۰ نفر از قبل هم که نتوانسته بودند آزاد شوند، آزاد شدند.
وی میزان محکومیت این زندانیان را ۴۲ میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: ۱۸ میلیارد و۶۰۰ میلیون تومان معادل ۴۴ درصد از مبلغ یادشده توسط شاکیان گذشت رضایتمندانه و مابقی با حمایت های ستاد دیه، کمک های خیرین، تسهیلات بلاعوض ستاد دیه، صندوق تامین خسارت های بدنی کشور و کمک خانواده ها تامین شده است.
کامران زاده گفت: در سال ۹۵ نیز از ۹ هزار زندانی جرائم غیرعمد آزاد شده کشور ، ۹ دهم درصد معادل هشت هزار نفر مربوط به گیلان بودند.
وی تصریح کرد: سال گذشته مردم گیلان اعم از کمک های طی سال و جشن های گلریزان ۶۰۰ میلیون تومان کمک …