داغ‌دار خاطرات زیر خاک رفته

داغ‌دار خاطرات زیر خاک رفته

به گزارش رشت۲۰و به نقل از عصرایران، بعد از خبر درگذشت مرحوم مهرداد میناوند و علی انصاریان( چقدر مرحوم بودن به این دو نفر نمی‌آید) حال‌مون خرابه. با این دو، یک صندوقچه خاطرات داشتیم. شاید نسل جدید فوتبال بازی کردن مهرداد و علی را به یاد نداشته باشند اما مگر می‌تونیم بازی میناوند جلوی بکهام را فراموش کنیم؟ چه عشقی کردیم اون شب.

%D8%A7%D9%86%D8%B5%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86 - داغ‌دار خاطرات زیر خاک رفته

مگه میشه یاد دوقی که بعد از خریدن «خبرورزشی» که تیتر زده بود انصاریان استقلالی شد، را فراموش کنم؟ نیکبخت رفته بود پرسپولیس و حال ما حسابی گرفته بود. با اومدن انصاریان به استقلال دیگه تو کل کل کردن کم نمی‌آوردیم. انصاریان نماد غیرت پرسپولیسی‌ها بود و حالا شده بود نماد غیرت ما استقلالی‌ها.

یک سال برای ما بازی کرد اما جوری بازی کرد که انگار از اول استقلالی بوده با اینکه ما می‌دونستیم علی قرمزه و قرمز هم می‌مونه.

وقتی پدر بزرگ و مادربزرگ به خاک می‌سپاری، خاطراتشان مثل رژه از جلوی چشم‌ها رد میشن. یاد خونه رفتن‌هاشون، یاد عیدی دادنشون، یاد مهربوی‎هاشون. حالا همین حال برای مهرداد و علی به سراغمون اومده.

تو همین حس مرور خاطرات، دیدم چقدر این دوتا با زندگی‌شون حال کردند. مثلا علی انصاریان، فوتبالش را بازی کرد. بازیگر شد. مجری شد و کلی ما را خندوند. یا میناوند هم تقریبا به هرچی که دلش می‌خواست رسید. کدوم از ما مثل علی انصاریان زندگی کردیم؟ داشتم فکر می‌کردم چقدر تو زندگی کار نکرده دارم.

فکر کنم همین الان بمیرم، کلی حسرت و کار نکرده با خودم می‌برم تو گور. خدایی بهشون حسودیم شد. به خصوص به انصاریان. هم فوتبال دوست داشت هم بازیگری. تو جفتشون هم دیده شد.

راستش فکر می‌کنم قدیم‌ترها آدم‌ها راحت‌‌تر به آرزوهاشون می‌رسیدن. الان رسیدن به آرزوها سخت شده یا اصلا سقف آرزوها کوتاه شده. آرزوی علی انصاریان بازی کردن با پیراهن پرسپولیس تو آزادی بوده سقف بعضی از ما شده خرید یک پراید.

روزگار عجیبیه. چقدر اتفاق‌های تلخ دیدیم. چه سال بلوایی را تجربه کردیم. کرونا چه آدم‌هایی را از ما گرفت، چه خانواده‌هایی را داغ‌دار کرد.

چقدر این بیت مشهور عارف قزوینی وصف حال این روزهای ماست:« چه کج رفتاری ای چرخ! چه بد کرداری ای چرخ!/ سر کین داری ای چرخ! نه دین داری، نه آیین داری (نه آیین داری) ای چرخ!»

به قول یکی از تویتری‌ها، حالا با مرگ مهرداد میناوند و علی انصاریان همه مردم ایران می‌توانند ادعا کنند که تو عصر کرونا داغدار شدند.

همه این اتفاقات افتاده و هنوز بعضی‌ها، کرونا را جدی نمی‌گیرن و فکر می‌کنند این همه آدم که به خاطر کرونا مُردند، شوخیه و تهش می‌رسند به این جمله معروف که «کار خودشونه»

شاید اگر علی و مهرداد کرونا را جدی‌تر گرفته بودند، امروز داغدارشون نبودیم. شاید اگر مواظب هم دیگه باشیم، اینقدر خبر مرگ نشنویم.