۹۰ کیلومتر از راه آهن رشت قزوین ریل گذاری شد 90 کیلومتر از راه آهن رشت قزوین ریل گذاری شد

۹۰ کیلومتر از راه آهن رشت قزوین ریل گذاری شد

استاندارگیلان ظهر امروز از روند پیشرفت کار پروژه های راه آهنو باقی مانده آزاد راه رشت قزوین بازدید کرد.
79125461 88203612dcdda 300x203 - 90 کیلومتر از راه آهن رشت قزوین ریل گذاری شد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری برنا از گیلان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در حاشیه ی بازدید از روند این پروژه ها گفت : علی رغم محدودیت های اعتباری با تمهیداتی که مسئولان ملی، استانی و محلی اتخاذ کرده اند پیمانکاران با قوت هر چه بیشتر در تلاش هستند .
وی افزود : بخشی از تونل تکمیل شده در مسیر قزوین به رشت در نوروز سال گذشته بصورت موقت زیر بار ترافیک رفت که باتوجه به نیاز این تونل به اقدامات زیباسازی و تکمیلی بیشتر مسدود شده بود که با تلاش های صورت گرفته ورودی تونل از مسیر قزوین به رشت حداکثر تا ۱۵ اسفند بازگشایی می شود.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه مسیر خروجی نیز مقارن اجرای این پروژه در دست اقدام است خاطر نشان کرد : تمام اقدامات بر این اساس است تا قبل از پایان سال این مسیر نیز بازگشایی شود.
استاندار گیلان همچنین به پیشرفت ریل گذاری راه آهن قزوین- رشت اشاره و اظهار داشت : تاکنون بیش از ۹۰ کیلومتر از این مسیر ریل گذاری شده است.
وی با بیان اینکه راه آهن قزوین- رشت یک اقدام بسیار بزرگ در اتصال مسیر شمال به جنوب محسوب می شود افزود : اگر مانعی در اتمام تونل ها و پل های موجود در این مسیر ایجاد نشود انشاءا… تا پایان دولت یازدهم این راه آهن به بهره برداری خواهد رسید.