نشست خبری جشنواره عکس های فصلی همراه و دوربینی رشت از نگاه مردمرگزار شد.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-03-15 13:38:07Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comµ²ÿÕnned

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین ، مرتضی عاطفی شهردار منطقه ۲ در این نشست خبری جشنواره ابراز داشت: یکی از کمبودهای رشت کمبود اسناد تصویری در رشت است و اسناد تصویری رشت در مقایسه با شهرهایی که به لحاظ قدمت هم طراز با رشت هستند اندک است. از آن جا که آسیب فقدان تصاویر رشت ممکن است برای نسل آینده نیز به وجود بیاید از این رو تصمیم گرفتیم این نقیصه را در محدوده منطقه دو رشت برای آیندگان برطرف کنیم.
عاطفی خاطرنشان کرد: ما در گذشته یک دوره جشنواره فصلی عکس را در پاییز برگزار کردیم که در دور اول نواقصی داشته و یک سری آسیب شناسی هایی شده است و با تقویت نقاط ضعف و بهره گیری از نقاط قوت در تلاش هستیم که بتوانیم در چهار فصل سال این برنامه را برگزار کنیم. وی افزود: :این تصاویر می تواند در سطح شهر، استان و کشور قابل اکران باشد چنین کاری در سازمان فرهنگی در در سال ۹۲زمانی که خود در آنجا بودم اتفاق افتاد و ۱۵۰۰ قطعه عکس در حال حاضر وجود دارد که هنوز هم قابل استفاده هستند. همچنین پس از برگزاری جشنواره عکس های فصلی،عکس ها و اسناد جمع آوری شده را در یک نمایشگاه به معرض دید عموم خواهیم گذاشت و از برگزیدگان برتر نیز تجلیل خواهیم کرد.
شهردار منطقه ۲۲ رشت با اشاره به مستند رشت تا رشت کاری از محمود اریب نیز خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که در زمان مدیریت آقای یعقوب امیری انجام شد برنامه ریزی برای تهیه مستندی از محدوده منطقه دو رشت بود و این مستند با زحمات آقای اریب آماده شد.
عاطفی یادآور شد: در حوزه دفاع مقدس تصاویر خاصی داریم که بیشتر به خاطر حال و هوای آن دوره و تقدس حرکت رزمندگان در کنار احساسات و عواطف بروز یافته بود. بطوریکه امروز آرشیو خوبی در …