آشنایی با چهره‌های شاخص ثبت‌نام کننده در انتخابات شورای شهر رشت

آشنایی با چهره‌های شاخص ثبت‌نام کننده در انتخابات شورای شهر رشت

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، در شرایطی که ۵ روز از آغاز ثبت‌نام کاندیداهای شورای اسلامی شهر رشت گذشته است تنها ۶۸ نفر در این انتخابات اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند که از نظر تعدد چهره‌های شاخص نیز وضعیت ثبت‌نام در انتخابات شورا چندان پررنگ به نظر نمی‌آید.

شاخص شورای اسلامی شهر رشت - آشنایی با چهره‌های شاخص ثبت‌نام کننده در انتخابات شورای شهر رشت

اگرچه تعداد افراد ثبت‌نام کننده در انتخابات شورای شهر رشت بسیار کمتر از آن چیزی است که انتظارش را داشتیم، اما برخی معتقدند این موضوع سبب افزایش کیفیت در روند انتخابات می‌شود، برخی نیز معتقدند این کاهش تعداد ثبت‌نام کننده در انتخابات شورای شهر رشت نه‌تنها باعث افزایش کیفیت نشده، بلکه سبب کاهش جدی شور انتخاباتی نیز خواهد شد و درنهایت نیز افراد بسیار کمی پای صندوق‌های رأی خواهند آمد.

به‌هرحال طی ۵ روز گذشته چند تن از افراد شاخص اقدام به ثبت‌نام در انتخابات کرده‌اند که به‌مرور سوابق آنان خواهیم پرداخت.

سجاد علیپور یکی از چهره‌های شاخص ثبت‌نام کننده در انتخابات شورای اسلامی شهر رشت است. وی که از خبرنگاران و فعالین رسانه‌ای استان محسوب می‌شود، او که در فضای مجازی از چهره‌های شناخته‌شده فعال اجتماعی است و فعالیت‌های اجتماعی، خیریه و فرهنگی بسیاری را به انجام رسانده است. از این جوان آشنا به امور مدیریت شهری و شورایی در روزهای آینده مطالب بیشتری را منتشر خواهیم کرد.

محمدحسین واثق کارگرنیا اما دیگر چهره ثبت‌نام کننده در انتخابات شورای اسلامی شهر رشت بود، کارگرنیا که سابقه عضویت در شورای چهارم شهر رشت را در کارنامه دارد به‌صورت حضوری در فرمانداری شهرستان رشت حاضر شد تا اقدام به ثبت‌نام نماید. موضوعات مربوط به شورای چهارم در خصوص او شاید ویژه‌ترین مسائلی باشد که بتوان به آن پرداخت. کارگرنیا که همواره در جمع منتقدین محمدعلی ثابت‌قدم شهردار وقت رشت قرار داشت پیش از یکی از استیضاح‌های ثابت‌قدم با چرخشی ناگهانی از او حمایت کرد که سبب دلخوری هم طیفی‌های سابق او در آن زمان شده بود.

مسعود عباس نژاد دیگر چهره‌ای است که سعی کرده خود را مطرح کند. البته فعالیت انتخاباتی او طی ماه‌های اخیر بسیار مشهود بوده و سعی را بر این گذاشته تا خود را در فضای رسانه‌ای مهم‌ترین چهره انتخابات شورای ششم رشت عنوان کند! به‌هرحال تبلیغات محسوس و نامحسوس او طی چند ماه گذشته سبب شده که بتوان او را در لیست چهره‌های شاخص قرار داد. آن‌هم در شرایطی که تعداد ثبت‌نام کننده‌های انتخابات شورای شهر رشت بسیار کمتر از دوره‌های گذشته است.

  1. یکی دیگر از چهره‌های شاخص انتخابات شورای ششم رشت رسول جماعتی است، نماینده اسبق مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی که در انتخابات مجلس بارها طعم رد صلاحیت را چشیده است، این بار تصمیم گرفته شانس خود را در انتخابات شوراها، آن‌هم در شهر رشت امتحان کند. البته جماعتی پیشتر در انتخابات شورای شهر تهران ۵۷ هزار رای به دست آورده بود. حال جماعتی باید در مرحله اول از سدی بزرگ به نام تائید صلاحیت عبور کند تا پس‌ازآن بتواند در عرصه انتخابات شورای شهر رشت حضور یابد.

چهره دیگر ثبت‌نام کننده در انتخابات شورای شهر رشت فاطمه شیرزاد بود، کسی که در شورای چهارم همراه با فرانک پیشگر به شورای اسلامی شهر رشت راه یافت تا رشت دو بانو را در شورای خود داشته باشد، اما او در شورای پنجم رشت تنها بانوی حاضر در شورای شهر بود و با بیش از ۱۶ هزار رأی به‌عنوان نفر یازدهم به شورای پنجم شهر رشت راه یافت.

کاندیدای دیگر ثبت‌نام کرده در شورای شهر رشت اما رضا عاشری بود. او که در فضای مجازی همواره سعی را بر آن گذاشته که با انتشار مطالب جنجالی و پرحاشیه در روند اصلاح مدیریت شهری تأثیرگذار باشد، سابقه مدیریت شهرداری منطقه پنج شهر رشت را نیز در کارنامه دارد. البته انتصاب او به‌عنوان شهردار منطقه پنج رشت نیز بسیار پرحاشیه بود و پس از کنار رفتن وی از این پست عاشری بارها از شهرداران مختلف رشت بابت عدم رعایت قوانین استخدامی شکایت کرده و برخی از آنان تا پای انفصال‌ازخدمت نیز رفتند.

به‌هرحال انتخابات شورای پنجم تاکنون چندان پرفروغ نبوده و باید منتظر ماند و دید طی امروز و فردا چه کسانی در انتخابات شورای شهر رشت ثبت‌نام خواهند کرد.