اجرای طرح عیدانه، خدمتی نوین در راستای ارائه خدمات رفاهی به رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری

اجرای طرح عیدانه، خدمتی نوین در راستای ارائه خدمات رفاهی به رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهری شهرداری رشت، این سازمان، در راستای ارائه خدمات نوین به رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری، اقدام به انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری در خصوص صدور بیمه‌نامه‌های گوناگون، تأمین قطعات و لوازم‌یدکی، خدمات اتوسرویس و تعویض روغن، ساماندهی و پاک‌سازی ایستگاه‌های اتوبوس، مینی‌بوس و تاکسی از خودروهای شخصی و مرکز معاینه فنی نموده است.

0 12 - اجرای طرح عیدانه، خدمتی نوین در راستای ارائه خدمات رفاهی به رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری

در این راستا تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین سازمان مدیریت حمل‌ونقل بارو مسافر شهرداری رشت با فروشگاه روغن‌موتور و خدمات خودرویی به جهت گسترش رفاه حال رانندگان ناوگان حمل‌ونقل تاکسیرانی و مجموعه حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری منعقد شده است که مطابق این تفاهم‌نامه کلیه خدمات اتوسرویس خودرویی به تاکسی‌داران و مجموعه حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین تعرفه خدمات ارائه می‌گردد.

همچنین در خصوص انعقاد تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین شرکت بیمه دانا و سازمان مدیریت حمل‌ونقل بارو مسافر شهرداری رشت، این تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین بیمه‌گر، بیمه‌گزار و مجری به‌منظور تجمیع امور بیمه‌ای (اشخاص، اموال و مسئولیت) به شرح بیمه‌های: درمان تکمیلی، بیمه‌های اتومبیل (سازمان و اشخاص)، انواع بیمه‌های مسئولیت مدنی کارفرما و سایر منعقد گردیده که رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری می‌توانند بدون مراجعه حضوری به بانک، از تسهیلات قرض‌الحسنه ۱۲ ماهه در این زمینه بهره‌مند گردند.

در این خدمت بیمه‌ای بیمه‌های شخص ثالث تا ۴۰ درصد تخفیف مازاد، بیمه بدنه تا ۷۰ درصد تخفیف، بیمه درمان تکمیلی و آتش‌سوزی (مسکونی و تجاری) تا ۷۵ درصد تخفیف ارائه می‌گردد.

در راستای توسعه ارائه خدمات رفاهی، با اجرای این طرح عیدانه به مناسبت فرارسیدن سال نو بیمه‌نامه آتش‌سوزی رایگان تا سقف ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال برای رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی انجام خواهد پذیرفت.

به‌منظور نظارت دقیق‌تر و مستمر بر ایستگاه‌های اتوبوس، تاکسی و مینی‌بوس و همچنین جلوگیری و پاک‌سازی ایستگاه‌های مذکور از خودروهای شخصی و در صورت لزوم برخورد قانونی با خودروهای متخلف و حمل با جرثقیل و هدایت به پارکینگ با هماهنگی با پلیس راهور و نیروی انتظامی تفاهم‌نامه همکاری در این زمینه نیز با شرکت امدادرسان خدمات حمل خودرویی، با هدف افزایش رفاه حال شهروندان در استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری منعقد شده است.

در خصوص رفاه حال رانندگان ناوگان و مجموعه حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری و همچنین تسهیل در ارائه خدمات معاینه فنی و هیدرو استاتیک برای خودروهای ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری تاکسی، اتوبوس و مینی‌بوس نیز، تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین شرکت شکوفه موتور گیلان و سازمان مدیریت حمل‌ونقل بارو مسافر شهرداری رشت، جهت انجام معاینه فنی و هیدرو استاتیک برای خودروهای این ناوگان با اعمال ۲۰ درصد تخفیف و با مطلوب‌ترین شرایط و مطابق تعرفه بهای مصوب، منعقد گردید.

به جهت تسهیل در تأمین لوازم‌یدکی مرغوب دارای ضمانت و با کیفیت و همچنین ارائه خدمات تعمیرگاهی مطلوب برای مجموعه و رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری، سازمان مدیریت حمل‌ونقل بارو مسافر شهرداری رشت اقدام به انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت یدک گستر پارسیان نمود که مطابق این تفاهم‌نامه همکاری کلیه رانندگان این ناوگان با بهره‌مندی از تسهیلات بانکی می‌توانند قطعات یدکی مورد نیاز را تهیه نمایند و در بهره‌مندی از خدمات تعمیرگاهی نیز از ۳۰ درصد تخفیف نسبت به مبلغ مصوب اتحادیه برخوردار کردند و علاوه بر اعمال تخفیف، مابقی بهای خدماتی خود را ۵۰ درصد به‌صورت نقد و ۵۰ درصد به‌صورت اقساط با استفاده از تسهیلات پرداخت می‌نمایند.

کلیه تفاهم‌نامه‌های منعقد شده هیچ‌گونه تعهد مالی برای سازمان ایجاد نخواهد کرد. سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری رشت با تدوین برنامه‌های کوتاه و میان‌مدت در راستای خدمت‌رسانی به شهروندان و رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری تمامی تلاش خود را بکار خواهد بست تا با بهره‌مندی از پتانسیل‌های نیروهای انسانی متخصص و فنی و اجرایی خود، به اهداف سازمانی خود دست یابد و خدمات نوینی را به مردم عزیز ارائه کند.