استاندار گیلان: مسابقات سراسری قرآن کریم در توسعه جامعه نخبگان اثرگذار است سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم

استاندار گیلان: مسابقات سراسری قرآن کریم در توسعه جامعه نخبگان اثرگذار است

استاندار گیلان گفت: به‌طور حتم برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در توسعه جامعه نخبگان گیلانی اثرگذار است.
139502041303184547564524 - استاندار گیلان: مسابقات سراسری قرآن کریم در توسعه جامعه نخبگان اثرگذار است

به گزارش خبر فوری رشت، محمدعلی نجفی امشب در حاشیه برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم و بازدید از نمایشگاه فرهنگی قرآنی این مسابقات با بیان اینکه، گیلان از صفای معنویت برگزاری مسابقات سرشار شده است اظهار داشت: فضای معنوی و روحانی گیلان با برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم صد چندان شده است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه جامعه گیلان از سطوح جوانان تا سنین بالا بیش از ۲۷۰ هزار نخبه قرآنی دارد افزود: به‌طور حتم برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در توسعه جامعه نخبگان گیلانی اثرگذار است.

وی با بیان اینکه نورانیت و معرفتی که امروز به واسطه برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان حاکم شده مثال زدنی است تصریح کرد:  بعداز برگزاری کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان زمینه‌های معنوی و روحانی گیلان افزایش یافته است.

استاندار گیلان با اشاره به نمایشگاه فرهنگی قرآنی در حاشیه مسابقات مذکور تصریح کرد: غرفه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی این نمایشگاه به شیوه درست، آداب و رسوم گیلان را به نمایش می‌گذارند.

نجفی با تاکید بر اینکه نمایشگاه مذکور به شیوه شایسته ظرفیت‌های هنری قرآنی استان را نمایان می‌کند تصریح کرد: هنرهای قرآنی هنرمندان گیلان با تاثیرپذیری از ظرفیت‌های معنوی استان دو چندان می‌شود.