افزایش رشته و جوایز دومین جشنواره گیله دختر

به گزارش رشت۲۰و به نقل از فارس، مصطفی بلورچی اظهار کرد: در برگزاری دومین جشنواره‌‌ گیله دختر، درصدد آماده‌سازی جشنواره‌ای متفاوت در راستای خط‌مشی‌ گام دوم انقلاب اسلامی و ترسیم نقش جوانان در توسعه و پیشرفت ایران هستیم.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - افزایش رشته و جوایز دومین جشنواره گیله دختر

وی این جشنواره را فضایی برای توانمندی‌های بانوان دانست و گفت: جشنواره آتی دومین تجربه برای قدردانی از زنان و دختران نخبه علمی، هنرمند و ورزشکار گیلانی است که توانسته‌اند در اقصی نقاط کشور به‌عنوان بانوان مستعد گیلانی افتخار بیافرینند و نام بانوان گیلانی را سربلند و سرافراز کنند.

به گفته دبیر جشنواره سالانه گیله دختر، زنان و دختران فرهیخته گیلان ‌زمین در جشنواره گیله دختر ۱۳۹۹ گرد هم آمدند تا در دیداری رودررو هم‌زمان با ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) از دستاوردهای ارزشمند این عزیزان تقدیر شود.

بلورچی با بیان اینکه در حال حاضر در حال آماده‌سازی جشنواره فرهنگی متفاوتی در راستای خط‌مشی‌ انقلاب و ظرفیت‌های جامعه زنان در تمدن‌سازی و رشد و بالندگی ایران اسلامی در نخستین سال از قرن جدید هستیم، تصریح کرد: ابعاد گسترده‌تر و رشته‌های بیشتری در قیاس با سال گذشته به جشنواره افزوده‌شده و به لحاظ کمی تعداد جوایز گیله دختر ۱۴۰۰ در دسته هنر از چهار به ۱۶ جایزه و در دسته ورزش این تعداد دو برابر شده است.

به گفته وی، در این جشنواره، جوایزی به فعالین اقتصادی و بانوان کارآفرین، دوستداران محیط‌زیست، حامیان حقوق حیوانات و مدافعین سلامت و جایزه ویژه‌ای برای منتخب همسران مدافعین حرم با نام “سارا جنگلی” خواهر مبارز شهید میرزا کوچک خان جنگلی، اختصاص‌یافته تا از این طریق به نقش پررنگ همسران شهدا در اشاعه فرهنگ ایثار پرداخته شود.