افزایش ۸ درجه‌ای دمای گیلان طی روزهای آینده

افزایش ۸ درجه‌ای دمای گیلان طی روزهای آینده

به گزارش رشت۲۰و  به نقل از فارس، محمد دادرس امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت آب‌وهوای استان طی روزهای آینده، اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده استقرار جریانات جنوبی تا پایان هفته در منطقه است.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - افزایش ۸ درجه‌ای دمای گیلان طی روزهای آینده

وی از افزایش دما پنج‌تا هشت درجه‌ای در گیلان خبر داد و افزود: در پی جنوبی شدن جریانات هوایی، دمای هوای استان به‌صورت محسوس افزایش خواهد یافت.

مدیرکل هواشناسی گیلان در پیش‌بینی وضعیت جوی در ارتفاعات و جلگه گیلان نیز بیان کرد: وزش باد گرم در ارتفاعات و دامنه‌ها بسیار شدید و پدیده مه برای برخی از نواحی جلگه‌ای مورد انتظار است.

دادرس همچنین از گذر امواج ناپایدار در منطقه نیز اشاره کرد و گفت: طی امروز و فردا با گذر امواج کم‌وبیش ناپایدار در بعضی نقاط رگبار پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

وی از صدور اطلاعیه سطح زرد هواشناسی در گیلان خبر داد و بیان کرد: از عصر فردا تا سه‌شنبه سامانه کم‌فشاری همراه با تقویت جریانات جنوبی در منطقه مستقر خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی گیلان احتمال آسیب به سازه‌ها و تأسیسات، شکستن شاخه درختان و سقوط آن‌ها، گسترش آتش‌سوزی احتمالی در جنگل‌ها و مراتع، افزایش ذوب برف در ارتفاعات و افزایش سطح آب در رودخانه‌ها را از اثرات مخاطرات پیش‌بینی‌شده برای روزهای آینده در گیلان دانست.