حباب سکه به ۴۵۰ هزار تومان رسید

حباب سکه به ۴۵۰ هزار تومان رسید

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از رویداد۲۴، امروز هم بازار جهانی طلا و هم بازار ارز ایران با افزایش قیمت مواجه شدند و طلا مستعد صعود قیمت شد. به گفته نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران، با افزایش ۱۰ دلاری بهای اونس طلا و رسیدن به کانال یک هزار و ۸۴۹ دلار و همچنین افزایش هزار تومانی قیمت دلار و رسیدن آن به کانال ۲۴ هزار تومان طلا و سکه گران شد.

%D8%B3%DA%A9%D9%87 1 - حباب سکه به ۴۵۰ هزار تومان رسید


محمد کشتی‌آرای در این‌باره توضیح داد: با نزدیک شدن به روزهای پایان سال تقاضا برای خرید طلا افزایش یافته است. همین مسئله باعث شده که حباب سکه نسبت به روز پنج‌شنبه ۲۵۰ هزار تومان افزایش یابد. به طوری که حباب سکه تا ساعت ۱۴ امروز به ۴۵۰ هزار تومان رسید.
او همچنین گفت: سکه طرح جدید با افزایش ۵۵۰ هزار تومانی نسبت به روز پنج‌شنبه به ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. امروز طلای ۱۸ عیار هم با قیمت یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شده است.
بیشتر بخوانید: قیمت ارز، دلار، یورو، طلا و سکه ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
اما چرا اونس جهانی طلا دچار نوسان شده است؟ بر اساس گزارش شورای جهانی طلا (WGC) بازار طلا ماهیت دوگانه‌ای از خود بروز داده است و هم زمان با سقوط تقاضای فیزیکی برای طلا، تقاضای سرمایه‌گذاری برای این فلز ارزشمند به رکورد تاریخی رسید. همین افزایش تقاضای سرمایه‌گذاری در سطح جهان باعث شده که اونس جهانی طلا نوسان شدیدی داشته باشد.