در خیابان مطهری برای مامورین سد معبر قمه می‌کشند | احتمال انتقال ایستگاه سواری رشت به خمام

در خیابان مطهری برای مامورین سد معبر قمه می‌کشند | احتمال انتقال ایستگاه سواری رشت به خمام

به گزارش رشت۲۰، نشست احمد رمضانپور نرگسی رئیس شورای شهر رشت با جمعی از بازاریان عصر روز یکشنبه در ساختمان شورا برگزار شد.

%D8%B3%D8%AF%D9%85%D8%B9%D8%A8%D8%B1 - در خیابان مطهری برای مامورین سد معبر قمه می‌کشند | احتمال انتقال ایستگاه سواری رشت به خمام

در این جلسه  که با حضور اسماعیل حاجی‌پور رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت و جمعی از مدیران شهرداری و مشاوران برگزار شد به بررسی مشکلات این شهروندان پرداختند.

در ابتدا بازاریان به طرح مشکلات خود پرداختند و مهمترین مساله عنوان شده جابه جایی ایستگاه سواری رشت به خمام بود که در خیابان شریعتی و نزدیک بازار قرار دارد و سبب بروز مشکلات و معضلاتی ترافیکی و اجتماعی شده است که مصوب شد در اولین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک در این مورد تصمیم گیری شود.

احمد رمضانپور نرگسی در مورد بحث پیاده راه شهرداری رشت به دفاع از لزوم پیاده راه و پروژه ساختش پرداخت اما عنوان کرد که روش کار مشکلاتی داشته است که باید در ابتدا به آنها پرداخته می‌شد و قبل از موخره پیاده را مقدمات را فراهم می‌کردند.

رییس شورای شهر افزود: در زمان مسعود نصرتی مطالعاتی در این زمینه صورت گرفت و در بودجه برای خریداری گاراژ جفرودی و صندوق جاویدان هم پیش بینی انجام گرفت که متاسفانه تاکنون به انجام نرسیده است.

وی افزود: در مورد بازگشایی خیابان اقتصاد ملک‌هایی خریداری شده و پیگیری‌هایی با نیروی انتظامی انجام شده است. خیابان ۸ دی هم چند خانه مانده بود که خریداری شد و برای دهه فجر افتتاح و بازگشایی می‌شود.

رمضانپور نرگسی گفت: شورا را تحویل گرفتیم با هزار میلیارد بدهی اما سعی کردیم پروژه‌ها را به گونه‌ای مدیریت کنیم که بدهکاری بیشتری بر شهر و شهرداری تحمیل نشود.

اسماعیل حاجی‌پور؛ رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت گفت: ۷۲ درصد بازاریان عوارض خود را پرداخت نکرده‌اند و این درحالی است که شورای شهر رشت چهارماه بخشودگی بابت عوارض یه اصنافی که تعطیل بوده‌اند داده است و شورا خود را از بازاریان جدا نمی‌داند.

وی با انتقاد از نیروی انتظامی گفت: با اینکه در مورد خیابان اقتصاد به فرماندهی نیروی انتظامی نامه زده‌ایم اما توجه و پاسخی به نامه ما نشده است. چگونه است که پلیس خودش شارع عام که طبق قانون متعلق به شهرداری است را اشغال نموده و تبدیل به پارکینگ نموده و مانع بازگشایی خیابان و کم شدن بارترافیکی می‌شود.

حاجی پور در مورد سد معبر خیابان مطهری حاجی پور گفت: برای مامورین سد معبر داس و قمه می‌کشند اما نیروی انتظامی توجه‌ای نمی‌کند و آن منطقه محل فروش اموال دزدی و ممنوعه شده است.

وی افزود: در اولین جلسه کمیسیون ترافیک و حمل و نقل همان طور که در این جلسه مصوب شد به بررسی چگونگی و نحوه انتقال ایستگاه سواری خمام خواهیم پرداخت تا مشکل بازاریان در این مورد مرتفع شود.