سردار حق‌بین در گفت‌وگو با تسنیم: به توان بازدارندگی رسیده‌ایم / در هر سطحی با دشمن مقابله می‌کنیم

سردار حق‌بین در گفت‌وگو با تسنیم: به توان بازدارندگی رسیده‌ایم / در هر سطحی با دشمن مقابله می‌کنیم

به گزارش رشت۲۰و به نقل از تسنیم، سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدعلی حق بین اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب هر ساله در آغاز سال جدید شعاری را انتخاب می‌کنند که تمام خواسته‌های آن شعار در کشور موجود است.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - سردار حق‌بین در گفت‌وگو با تسنیم: به توان بازدارندگی رسیده‌ایم / در هر سطحی با دشمن مقابله می‌کنیم

 مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران افزود: عقبه تمام موضوعاتی که رهبر معظم انقلاب به عنوان شعار سال بر می‌گزینند در کشور موجود بوده و تنها نیازمند مدیریت صحیح مسئولان است.

 سردار حق بین عنوان داشت: کشور ایران کشوری غنی و مملو از معادن، امکانات کافی برای بهره‌برداری از معادن و نیروهای قوی بوده و تنها به دولت‌مردانی نیاز داریم که دست خیانت کاران را از این معادن قطع کنند.

مسئول اداره رزمی تخصصی معاونت آموزش سپاه پاسداران گفت: دولت‌مردان باید در مقابل واردات غیر منطقی، بی‌رویه و قاچاق بایستند و بر تولیدات داخلی کشور خودمان تکیه کرده و تسهیل کننده باشند.

مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه خاطرنشان کرد: همچنین دولت‌مردان باید برنامه‌ریزی صحیحی در جهت افزایش صادرات داشته باشند که این بهره‌مندی دولتمردان از تیم اقتصادی و سیاسی قوی را می‌طلبد.

 فرمانده سابق لشکر عملیاتی سپاه قدس گیلان افزود: بهره‌مندی دولت از یک تیم سیاسی و اقتصادی قدرتمند سبب می‌شود بتوانند رایزنی‌های خوبی را انجام داده و برای افزایش تولیدات و صادرات آن برنامه‌ریزی کنند.

 فرمانده جبهه مقاومت با بیان اینکه متأسفانه مردم از اقدامات دولتمردان خشنود نیستند ابراز داشت: دولت فعلی باید در ماه‌های پایانی ‌برنامه‌ خود برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشد تا رضایت مردم را جلب کند.

 سردار حق بین با تأکید بر اینکه مسئولان باید در جهت رفع نارضایتی‌ها تلاش کنند گفت:  دولتمردان در تیم خود از نیروهایی استفاده کرده‌اند که کارایی لازم را نداشته و زحمات افرادی که در این دولت صادقانه کار می‌کنند را زیر سوال بردند.

 مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران تصریح کرد: همچنین وجود افراد ناکارآمد سبب ناامیدی مردم شده و هم آسیب‌هایی را متوجه مردم ساخته‌اند که باید در این ماه‌های پایانی همت کرده و در  راستای امیدواری مردم گام بردارند.

مسئول اداره رزمی تخصصی معاونت آموزش سپاه پاسداران گفت: طبق بیانات مقام معظم رهبری تحقق این امر هیچ نیازی به وارد کردن ابزار و امکانات از کشورهای دیگر نداشته بلکه همه منابع، ابزار و امکانات آن در کشور موجود است.

 سردار حق بین خاطرنشان کرد: بهره‌مندی از این امکانات تنها نیازمند مدیریت مدیرانی دلسوز و جهادی است که بتوانند در ماه‌های پایانی دولت با جلب رضایت مردم و امیدواری‌ آن‌ها برای خود عاقبت به خیری به جای بگذارند.

وی تصریح کرد: شعار جمهوری اسلامی ایران در موضوع تجهیزات نظامی همواره دفاع از خود و بازدارندگی بوده و برای دفاع از خود به‌دنبال طراحی تجهیزاتی می‌رود که سبب دفاع از کشور و مردم ‌شود.

مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: کشورها در بحث تجهیزات دفاعی معمولاً سلاح‌هایی را تولید می‌کنند که از خود دفاع کنند و یا سلاح‌هایی را برای تهاجم و کشورگشایی تولید می کنند.

 مسئول اداره رزمی تخصصی معاونت آموزش سپاه پاسداران افزود: جمهوری اسلامی ایران از سالیان دور راهبردی را تعریف کرده که همواره دفاع از ملت در دستور کار دولت‌مردان و فرماندهان عرصه نظامی قرار گرفته است.

سردار حق بین اظهار داشت: در این راستا جوانانی که به طراحی و تولید این تجهیزات مشغول هستند نیز دریافتند که ایران به‌دنبال سلاح هجومی نبوده و تنها می‌خواهد از حریم‌ خود در برابر تعدی دشمنان دفاع کند.

وی با بیان اینکه باید قدرت بازدارندگی کشور را افزایش دهیم عنوان داشت: قدرت بازدارندگی بدین معنا است که یک کشور  به نقطه‌‌ای دست یابد که دشمنان آن تفکر حمله نظامی به آن را در سر نپرورانند که خوشبختانه ایران در این نقطه به اوج رسیده و دشمنان نیز این امر را دریافته‌اند.

فرمانده جبهه مقاومت گفت: سلاح‌های بازدارنده ایران سلاح‌های متعارفی است و می‌تواند زمانی که کشوری در سطح معقولی به کشور ما حمله کند در همان سطح با آن مقابله و سلاح‌های آن را در آسمان خودمان منهدم کرده و از هر نقطه به کشور ما حمله شود می‌توانیم از همان نقطه دشمن را هدف قرار دهیم.

مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران تصریح کرد: دشمنان ما به‌دنبال بازدارندگی و سلاح پدافندی نبوده و به دنبال طراحی سلاح‌هایی هستند که به واسطه آن‌ بتوانند به کشورهای دیگر زور گفته و کشورها را چپاول کنند.

وی با بیان اینکه بنابراین سلاح‌ها به ۳ دسته تجهیزات آفندی، پدافندی و ما بین این دو قدرت بازدارندگی تقسیم می‌شود خاطرنشان کرد: تجهیزات آفندی تهاجمی بوده و معمولاً دشمنان ما از این تجهیزات در راهبردهای خود بهره می‌برند.

مسئول اداره رزمی تخصصی معاونت آموزش سپاه پاسداران با اشاره به اینکه قدرت بازدارندگی فقط منحصر به سلاح ‌نبوده و انسان‌های آن جامعه را نیز در بر می‌گیرد افزود: نمایش قدرت بسیجیان و گردان‌های مختلف خود یک بازدارندگی محسوب می‌شود.

سردار حق بین عنوان داشت: برخی از افراد عامه این مسئله را عنوان می‌کنند که چه نیازی است که بانوان با چادر و سلاح بر دوش در رژه‌ها دوشادوش مردان حضور داشته و شعار دهند و یا چرا باید دانش‌آموزان نیز در این رژه‌ها حضور داشته باشند.

 وی گفت: این رژه‌ها انسجام و وحدت یک کشور را به دشمنان نشان می‌دهد؛ دشمنان وقتی می‌بینند یک جوان دبیرستانی در کنار نظامیان با تجربه رژه می‌رود در واقع اعلام حضور و آمادگی کرده که این حرکت‌ها بازدارنده بوده و از تصمیمات عجولانه و خام دشمنان در حمله به کشورها جلوگیری می‌کند.

 سردار حق بین افزود: شعارهای دینی و انقلابی مردم به اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران ریشه در عمق جان ملت دارد؛ اسلام با گذشت ۱۴۰۰ سال تاکنون هر روز با قدرت بیشتری رخ می‌نماید و مردم دیندار ایران نیز پای دین خود ایستاده‌اند.

 وی بیان کرد: در برخی مواقع در گوشه کنار شنیده می‌شود که برخی می‌گویند چرا با گذشت چندین سال اصلاحاتی در قانون اساسی صورت نمی‌گیرد در پاسخ باید عنوان داشت که هر قانونی براساس دوامی نگارش شده و اصلاح قانون اساسی یک کشور هر ۵۰ سال یکبار امری غیر ممکن است.

 مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه مردم دیندار کشور کسانی هستند که پای انقلاب ایستاده و در راه آن از جان و مال خود گذشته‌اند عنوان داشت: به اعتقاد برخی‌ها جوانان امروز مانند جوانان دوره دفاع مقدس که در مقابل ظلم قد علم کرده و انقلاب کردند نیستند این ادعا نمی‌تواند صحت داشته باشد.

 فرمانده جبهه مقاومت خاطرنشان کرد: وجود شهدای جوان مدافع حرم که اصلاً دوران دفاع مقدس را ندیده بودند مهر باطلی بر این ادعاست که با قدرت وارد کارزار مبارزه با داعش و دشمنان اسلام و اهل البیت شدند و در این راه از جان خود گذشتند.

وی با تأکید بر اینکه مردم برای استقرار جمهوری اسلامی ایران خون دادند و در کنار امام راحل و اکنون نیز مقام معظم رهبری ایستاده‌اند افزود: کشور ایران اکنون در اوج فشارها و تحریم‌ها قرار دارد که این فشارها در طول تاریخ برای هیچ کشوری اتفاق نیفتاده و نمی‌افتد.

مسئول اداره رزمی تخصصی معاونت آموزش سپاه پاسداران تصریح کرد: به‌عنوان مثال مردم اکنون دیگر جویای قیمت دلار و یا قیمت اقلام دیگر نیستند چون از حد معقول خود گذشته و دیگر این افزایش‌ها برای مردم مهم نیست اما با این وجود باز هم مقاومت کردند.

 سردار حق بین عنوان داشت: لازم به ذکر است که مردم درباره مشکلات اقتصادی و معیشتی حرف‌های منطقی برای گفتن دارند و این هنر دولت‌مردان است که باید زمینه رفاه مردم انقلابی که پشت سر اسلامیت و جمهوریت نظام خود هستند را فراهم کنند.