شهردار رشت در برنامه تلویزیونی لوجنک عنوان کرد: طرح جامع سیما، منظر شهر رشت با برنامه زمانبندی در حال تدوین است / با یک برنامه منسجم و مدون به پیشواز سال ۱۴۰۰ می رویم

شهردار رشت در برنامه تلویزیونی لوجنک عنوان کرد: طرح جامع سیما، منظر شهر رشت با برنامه زمانبندی در حال تدوین است / با یک برنامه منسجم و مدون به پیشواز سال ۱۴۰۰ می رویم

به گزارش رشت۲۰و به نقل از  شهرداری رشت، سید محمد احمدی ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت امام علی (ع) به اقدامات شهرداری رشت در آستانه روز درختکاری و سال نو اشاره کرد و گفت: شهرداری رشت برنامه هایی را هر ساله در روز درختکاری و همچنین در آستانه سال نو برای توزیع نهال رایگان، گل کاری، رنگ آمیزی جداول، نور پردازی سطح شهر و نصب المان های مرتبط با نوروز اجرایی می کند

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - شهردار رشت در برنامه تلویزیونی لوجنک عنوان کرد: طرح جامع سیما، منظر شهر رشت با برنامه زمانبندی در حال تدوین است / با یک برنامه منسجم و مدون به پیشواز سال ۱۴۰۰ می رویم.

شهردار رشت به تدوین برنامه های فرهنگی به مناسبت نوروز اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه در آستانه سال نو قرار داریم در تلاش هستیم تا با یک برنامه منسجم و مدون به پیشواز سال ۱۴۰۰ برویم و سبب شادی و نشاط همشهریان شویم.

سید محمد احمدی با بیان اینکه به دنبال تکمیل پروژه های عمرانی در حال اجرا برای تا قبل از شروع سال نو هستیم بیان داشت: معابر سطح شهر از نظر آسفالت دارای مشکل بوده و مستلزم ساماندهی هستند. وی افزود: دوست نداریم باعث تکدر خاطر همشهریان شویم و خودمان را موظف می دانیم تا مشکلات را رفع کنیم.

شهردار رشت با اشاره به اقدامات شهرداری برای تهیه قیر اذعان کرد: در این راستا رایزنی هایی لازم انجام شده و برنامه ریزی های اولیه صورت پذیرفته است اما به دلیل شرایط جوی تا ۱۵ اسفند قادر به اجرای آسفالت نیستیم.

وی ضمن عذرخواهی از مردم بابت کاستی های موجود گفت: قول می دهیم که با مناسب شدن وضعیت آب و هوایی کاستی ها را جبران کنیم. طبق پیش بینی هواشناسی از ۱۵ اسفند شرایط برای اجرای آسفالت مهیا خواهد شد و آسفالت معابری که نیاز اضطراری به آسفالت دارند در دستور کار قرار خواهد گرفت.

شهردار رشت به مشکلات پل های مکانیزه عابر پیاده اشاره کرد و افزود: پنج پل مکانیزه در سطح شهر داریم که متاسفانه تجهیزات این پل ها مکرراً مورد سرقت قرار می گیرند.

وی به خرابی پل مکانیزه تقاطع جانبازان اشاره کرد و بیان داشت: با پیمانکار وارد مذاکره شده ایم و تا عید نوروز مشکلات این پل رفع خواهد شد.

احمدی ادامه داد: درصدد هستیم تا قراردادی برای حفظ و نگهداری پل های مکانیزه منعقد کنیم تا مشکل این پل ها را برای همیشه حل کنیم.

سید محمد احمدی همچنین به وضعیت زیباسازی شهر اشاره کرد و گفت: طرح جامع سیما، منظر شهر رشت با برنامه زمانبندی در حال تدوین است و پس از اخذ مجوزهای لازم از شورای اسلامی شهر رشت اجرایی می شود.

شهردار رشت در ادامه به اقدامات ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به پیش بینی هواشناسی برای بارش برف از سه شنبه، هزار و ۲۰۰ نفر از پرسنل شهرداری رشت در آماده باش کامل قرار گرفتند و ۸۵ دستگاه از ماشین آلات سنگین با مدیریت مناطق پنجگانه شهرداری در سطح شهر استقرار یافتند.

سید محمد احمدی به برنامه ریزی های انجام شده برای تردد خودروهای سنگین و نیمه سنگین شهرداری برای ممانعت از نشستن برف در محورهای اصلی اشاره کرد و گفت: ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین از جمله ۵۰ دستگاه اتوبوس، ۳۰ خودروی آتش نشانی و ۲۰ کامیون آماده تردد در خیابان های شهر بودند تا در صورت آغاز بارش برف مانع از نشستن برف و یخ زدگی خیابان ها شوند.