هشدار بازگشت گیلان به وضعیت نارنجی کرونا

هشدار بازگشت گیلان به وضعیت نارنجی کرونا

به گزارش رشت۲۰و به نقل از گیل خبر، آبتین حیدرزاده روز چهارشنبه در بازدید از پایگاه بهداشتی پایانه مرزی آستارا  افزود: دیروز ۴۵ بیمار و امروز ۷۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری شده اند و تعداد کل بیماران کووید ۱۹ استان به حدود ۳۰۰ نفر رسیده است.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - هشدار بازگشت گیلان به وضعیت نارنجی کرونا

وی اظهار کرد: روند شیوع کرونا در گیلان سرعت گرفته و دلیل آن حضور گردشگران و رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی است و با تغییر رنگ به نارنجی، محدودیت سفرها تشدید خواهد شد.

وی از گردشگران و مسافران گیلان خواست به گشت و گذار در این استان خاتمه داده و از نزدیک شدن به خانواده ها پرهیز و در مراکز استاندارد نظیر هتل ها اقامت کنند.

حیدرزاده خطر ویروس جهش یافته و گسترش آن از طریق تجمعات را مهم دانست و گفت: امکان دارد افراد بدون علائم ناقل اینگونه ویروس باشند و به راحتی آن را منتقل کنند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: ویروس به راحتی منتقل می شود و سفرها تاثیر بسزایی در این موضوع دارد و ادامه مسافرت ‌ها می‌ تواند ویروس را به مناطقی ببرد که آنجا آلوده نبوده است.

وی افزود: ساخت واکسن کرونا و آغاز واکسیناسیون در کشور به معنی پایان همه گیری کرونا نیست و باید همچنان به رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، استفاده از ماسک، فاصله فیزیکی، شست و شوی مکرر دست ها، پرهیز از تجمع‌ ها و دورهمی ‌های خانوادگی توجه کنیم.

وضعیت آستارا از نظر شیوع کرونا زرد است و این ویروس در بیش از ۲۰۰ کشور دنیا خسارات جانی و مالی بر جا گذاشته و بهترین راهکار مقابله با آن، رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های کرونایی است.