کشف چوب های میلیاردی قاچاق در رشت

کشف چوب های میلیاردی قاچاق در رشت

رئیس اداره مبارزه با قاچاق پلیس آگاهی استان گیلان از کشف یک انبار چوب قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ هزار ریال در رشت خبر داد.

82299078 71154443 - کشف چوب های میلیاردی قاچاق در رشت

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، سرهنگ علی یوسفی گفت: ماموران پلیس آگاهی در پی بررسی گزارش ها و انجام اقدامات پلیسی، از وجود مقادیر قابل توجهی چوب جنگلی قاچاق در یکی از کارخانه های شهر صنعتی رشت مطلع شدند.
وی با بیان اینکه کارآگاهان آگاهی در قالب گشت مشترک با اداره منابع طبیعی و تعزیرات حکومتی برای اطلاع دقیق از موضوع به محل مذکور اعزام شدند، افزود: طبق گزارش های کسب شده ، همه روزه مقدار قابل توجهی چوب جنگلی قاچاق به این کارخانه وارد شده است.
سرهنگ یوسفی با تاکید براینکه ماموران محل دپو چوب ها را شناسایی کردند، ادامه داد: مقدار زیادی از چوب های جنگلی قاچاق دپو شده و مقادیر زیادی نیز در حال ورود توسط کامیون ها به کارخانه توقیف شد.
وی با تصریح براینکه حدود سه هزار و ۵۰۰ تن چوب قاچاق جنگلی که در محل مذکور دپو شده بود کشف و ضبط شد، گفت: ارزش چوب قاچاق کشف شده در حدود یک میلیارد و ۵۰۰ هزار ریال است.
سرهنگ یوسفی با یادآوری اینکه با دستور قضایی کارخانه متخلف تا اطلاع ثانوی پلمپ شد، اضافه کرد: هفت دستگاه خودروی نیسان و یک دستگاه کامیون حامل چوب آلات جنگلی قاچاق نیز در این رابطه توقیف شد.