کمیسیون اقتصادی مجلس به‌دنبال تنظیم وضعیت بازار شب عید است

کمیسیون اقتصادی مجلس به‌دنبال تنظیم وضعیت بازار شب عید است

به گزارش رشت۲۰و به نقل از تسنیم، مهرداد گودرزوند، درباره ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت: بخشی از این ایرادات در خصوص مغایرت برخی موارد با قانون اساسی و بخش دیگری نیز ابهام در بحث‌های مختلف بوده که باید واضح‌تر و یا با جمله‌بندی صریح‌تری نوشته می‌شد.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - کمیسیون اقتصادی مجلس به‌دنبال تنظیم وضعیت بازار شب عید است

 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مورد دیگر کلمات انگلیسی به کار رفته در متن‌های فارسی بود افزود: هر ۳ بخش مذکور در کمیسیون تلفیق رسیدگی و در صحن مجلس مطرح شد همچنین ۲ مورد از پیشنهادات نمایندگان نیز به موارد افزوده شده و مجدداً به شورای نگهبان ارجاع داده شد.

وی درباره طرح «مدیریت جامع شهری و روستایی» گفت: علاوه بر انتخاب از سوی مردم نظارت نیز ضروری بوده و این نظارت باید در طول دوره ۴ ساله تداوم داشته باشد؛ مردم می‌توانند با اطلاعاتی که به دستگاه‌های نظارتی و یا اعضای شورا می‌دهند بر اقدامات شوراها نظارت داشته باشند.

نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین دستگاه‌های نظارتی نیز در پایان دوره ۴ ساله با رأی‌گیری از مردم مشخص می‌کنند که میزان رضایتمندی مردم از عملکرد ۴ ساله شورا چه میزان بوده است.

 گودرزوند در خصوص جلوگیری از صادرات محصولات کشاورزی با اشاره به اینکه اولویت توزیع محصولات کشاورزی ابتدا در داخل کشور است افزود: در برخی موارد زمانی که دولت صادرات محصولات کشاورزی را آزاد می‌کند قیمت چند برابر می‌شود بنابراین با توجه به نیاز بازار قطعاً اولویت با تأمین نیاز داخلی است.

 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: باید ابتدا بازار از محصولات اشباع شود و مازاد آن به صادرات اختصاص یابد که این امر سبب تعادل در بازار داخلی شده و نیاز جامعه را برطرف می‌کند از طرفی سهم صادرات می‌تواند کمکی برای توسعه کشاورزی باشد.

 عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس درباره مجوز مجلس به وزارت نیرو برای نوسازی شبکه‌های فرسوده آب و برق بیان کرد: اعتباری برای این امر در نظر گرفته شده که برای اصلاح شبکه‌ها در کل کشور بوده و اولویت با شبکه‌های فرسوده است.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: این مجوز به وزارت نیرو داده شده تا به نسبت قدمت شبکه و میزان فرسودگی اولویت‌بندی کرده و اقدام به اصلاح شبکه‌ها کند لازم به ذکر است که این اقدام اکنون در گیلان نیز در حال انجام است.

 وی در خصوص اقدام‌ مجلس در حوزه تنظیم بازار گفت: مجلس در خصوص وضعیت بازار به کمیسیون اقتصادی مأموریت داد تا جلسه‌ای را با وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار کند همچنین کمیسیون اقتصادی با شورای هماهنگی اقتصادی کشور جلساتی را برگزار کرده و پیگیر وضعیت تنظیم بازار است.