۸۵ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری شدند

۸۵ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری شدند

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از مهر، آبتین حیدرزاده عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: وضعیت گیلان همچنان شکننده است و نیازمند هوشیاری و رعایت شهروندان هستیم.

%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7 1 - ۸۵ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری شدند

وی با بیان اینکه در حال حاضر مجموع بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان گیلان ۴۴۵ نفر است، افزود: در مقایسه با آمار دو هفته اخیر شاهد کاهش ۱۴ درصدی در بیماران بستری هستیم اما این به معنا پایان کرونا نیست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان عادی انگاری نسبت به کرونا را خطرناک دانست و ادامه داد: شهروندان نباید تصور کنند که کرونا به پایان رسیده قطعاً عادی انگاری و عدم رعایت دستور العمل های بهداشتی می‌تواند زمینه را برای افزایش انتقال این ویروس خطرناک فراهم کند.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۸۵ بیمار جدید کرونایی شناسایی و بستری شده اند، افزود: رعایت دستور العمل ها و شیوه نامه‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی مداوم دست‌ها باید از سوی شهروندان به صورت جدی رعایت شود.

حیدرزاده با تأکید بر اینکه برگزاری دورهمی های خانوادگی و دوستانه، مراسم عزا و عروسی از دیگر اماکنی هستند که زمینه را برای افزایش انتقال و شیوع ویروس فراهم می‌کنند، از شهروندان گیلانی خواست از حضور در دورهمی ها و مهمانی و مراسم جدا خودداری کنند.